Plakett Kina 1900-tal

882230

PLAKETT, porslin, Kina, 1900-talets slut, rektangulär form, motiv av figur, kalligrafi med sigill, monterad i träram, ca 54x30 cm

Orientaliskt, Porslin

Rum 4

Plakett Kina 1900-tal

Budhistorik (28 bud)
6867147
5 200
6867143
5 000
6867141
4 800
6867137
4 600
6867136
4 400

Slutpris SEK:
5 200
498 EUR, 585 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.