HANS-AGNE JAKOBSSON golvlampa modell G-20

882408

HANS-AGNE JAKOBSSON, golvlampa, modell G-20, Markaryd, ca 1950-tal, brickmärkt under fot, stomme av mässing med fot av gjutjärn, avtagbar textilskärm, höjd ca 145,

Textilskärm med omfattande slitage och smuts, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor, Design, Selected

Rum 15

Budhistorik (13 bud)
6898061
12 000
6898065
11 500
6898061
11 000
6898064
10 500
6898061
10 000

Slutpris SEK:
12 000
1 150 EUR, 1 350 USD
Utropspris SEK:
15 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.