Alf Svensson Te-Ve-stolen

885904

STOL, 1950-tal, "Te-Ve", Studio Ljungs Industrier AB Malmö, formgiven av Alf Svensson för Bra Bohag, skyltmärkt, stoppad sits samt ryggbricka originalklädd i blå textil, sitthöjd ca 37 cm

Smärre bruksslitage

Möbler, Fåtöljer, Design

Rum 22

Alf Svensson Te-Ve-stolen

Budhistorik (27 bud)
6899874
4 200
6899899
6899874
3 800
6884545
3 600
6884545
3 400

Slutpris SEK:
4 200
402 EUR, 473 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.