Åkdyna flamskteknik

900554

ÅKDYNA, front till, Skåne, 1800-tal, flamskteknik, motiv av blomsterurnor med parställda figurer, ca 45-94 cm

Lagningar, ej examinerad ur ram

Diverse, Allmoge, Mattor/Textilier

Rum 18

Åkdyna flamskteknik

Budhistorik (13 bud)
7037509
7 400
7036812
7 200
7036570
7 000
7036569
6 800
7034836
6 600

Slutpris SEK:
7 400
709 EUR, 833 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.