Vinglas 1800-tal

900661

VINGLAS, 6+4 dlr, 1800-talets första hälft, kupa med slipad och graverad dekor av girlander, höjd ca 12 cm

Nagg förekommer, vissa nedslipade

Glas, Servisglas

Monter 18

Vinglas 1800-tal

Budhistorik (15 bud)
7039406
1 800
7039391
1 700
7035103
1 600
7038385
1 600
7035103
1 300

Slutpris SEK:
1 800
172 EUR, 203 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.