Carl Malmsten Lilla Åland 4 stolar

910593

CARL MALMSTEN, "Lilla Åland", stolar, 4 st, för Stolab, samtida, modellen ursprungligen formgiven 1942, stomme i massiv oljad ek, brännmärkta undertill, sitthöjd ca 44 cm
Skador: Smärre slitage

Smärre slitage

Möbler, Stolar, Design

Hylla 9

Budhistorik (28 bud)
7145419
11 500
7145411
11 000
7139914
10 500
7145405
10 500
7139914
8 200

Slutpris SEK:
11 500
1 102 EUR, 1 294 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.