Roberto Matta färgetsning

912681

ROBERTO MATTA (Chile, 1911-2002): "Les Oh! Tomobiles, planche 1", 1972, signerad och numrerad 41/100, färgetsning på japanpapper, bladmått ca 51x65 cm

LITTERATUR: Sabatier 305, Ferrari 60

Oramad

Rum 9, Vagga 2

Roberto Matta färgetsning

Budhistorik (27 bud)
7145140
7130595
7145139
7130595
1 900
7144845
1 800

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.