Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (10)

 
590965
590640
591122
590458
BOKSTOL, 1700/1800-tal. Jämtland, blåmarmorerad med röd ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2018-11-17, 18:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SKÅP, med tallrikshylla, allmoge, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 5 000 SEK
1 day left, 2018-11-17, 20:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 000 SEK
HÄNGSKÅP för hörn, allmoge, märkt med årtalet 1793, höjd ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2018-11-18, 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, masurbjörk och björk, 1900-talets ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2018-11-19, 20:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
590857
591419
591163
591794
SLAGBORD, 1800-talets första hälft, furu, beslag i smide, ...
Estimate: 2 500 SEK
4 days left, 2018-11-20, 13:02
Magasin 5, Stockholm
 
SKÅP, 1900-talets början, jugend, bemålad, hyllplan, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-11-20, 13:14
Magasin 5, Stockholm
 
SLAGBORD, allmoge, Hälsingland, med låda, 1800-tal, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2018-11-20, 20:58
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
KISTA, 1700-tal, betsad furu, smidesbeslag, höjd ca 25, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2018-11-21, 12:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
592569
592084
TENNSTOP, 2 st, 1791, den andra med otydlig årstämpel, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2018-11-22, 12:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SKÄNKSTOP, 3 st, GRÖTSKÅL, tenn, 1800-tal, delvis med ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-11-22, 21:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK