Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (15)

 
909375
913032
913501
913967
HÄNGSKÅP, för hörn, allmogestil, 1930-40-tal, kurbitsmålad ...
Estimate: 1 500 SEK
17 hours 58 minutes left, 2021-05-08, 18:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SKÅP, 1700-tal, barock, furu, svarvade kulfötter, höjd ca ...
Estimate: 3 000 SEK
20 hours 28 minutes left, 2021-05-08, 21:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SVEPASK, 18/1900-tal, lock med karvsnittsdekor, längd ca 42 ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-05-09, 19:01
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SLAGBORD, 1800-talet första hälft, bemålad furu, 2 lådor i ...
Estimate: 5 000 SEK
1 day left, 2021-05-09, 21:21
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
912777
912921
914436
913151
KRYDDSKÅP, allmoge, omkring 1900, 2 lådor, stomme i fur, ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2021-05-10, 10:18
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SOCKERLÅDA, tidigt 1900-tal, invändigt med kniv , utdragbar ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:23
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
KLAFFBORD, omkring år 1800, gustavianskt, lätt svängda ben, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:54
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
KISTA, allmoge, daterad 1830, bemålat, höjd ca 48, 48x35 cm
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 20:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
913140
914427
913662
913667
HÄNGSKÅP, omkring 1900, furu, invändigt med hyllplan, höjd ...
Estimate: 1 200 SEK
2 days left, 2021-05-10, 21:02
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
HÖRNSKÅP, omkring 1800, gustavianskt, 2-delat, betsad furu, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-05-10, 21:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SKULPTURER, 2 st, snidade trä, varav den högsta Carl Johan ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2021-05-11, 21:15
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
KASTRULL, koppar, Sverige, 1790-tal, märkt på handtag N.15, ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2021-05-11, 21:41
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
 
915804
913621
915742
SLAGBORD, 17/1800-tal, furu, höjd ca 75, 139x11, total ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2021-05-12, 10:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SKÅP, allmoge, målad furu, två dörrpar, löst krön, höjd ...
Estimate: 4 000 SEK
4 days left, 2021-05-12, 10:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
DALAHÄST, trä, 1900-talets slut, bemålad, etikettmärkt ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2021-05-13, 15:10
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online