Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (19)

 
723870
724041
724095
724531
BOCKBORD, 1900-talets första hälft, benställning med hylla, ...
Estimate: 2 500 SEK
1 hour 29 minutes left, 2020-01-20, 17:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, för 2 ljus vardera, skulpterat trä, 2 ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 13 minutes left, 2020-01-20, 19:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
MÄTSTICKA, 1800-tal, trä, längd ca 78 cm
Estimate: 1 000 SEK
18 hours 21 minutes left, 2020-01-21, 10:18
Magasin 5, Stockholm
 
GÄSTABUDSKNIV, 1700-tal, ihopfällbara, handtag i mässsing, ...
Estimate: 1 500 SEK
19 hours 51 minutes left, 2020-01-21, 11:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
724060
725341
724939
725244
SKRIN, trä, 1800-tal, bemålat, på benställning (senare), ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-01-21, 16:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
KONT, 1800-tal, höjd ca 44 cm
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2020-01-22, 14:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
VATTENTUNNA, 1800-tal, koppar, hänklar och knopp i mässing, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2020-01-22, 19:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
GARNVIDA. 1800-talets andra hälft, björk, höjd ca 116 cm
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-01-22, 20:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
726414
724951
723382
726543
KRUKOR, 3 st, Höganäs, 1800-tal, delvis glacerade, hänklar, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 13:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
DALAHÄST, omkring sekelskiftet 1900, så kallad "Blåbening", ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 15:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
TALLRIKAR, 3 st, tenn, 1700-tal, 2 st Niklas Forss ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 21:21
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 800 SEK
KAKFORMAR, 9 st., koppar, 1800-tal, olika former
Estimate: 1 200 SEK
4 days left, 2020-01-24, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
724765
724608
726769
726206
LJUSSAXAR, 5 st, 18- resp 1900-tal, mässing, varav en med ...
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 11:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
KAFFEPANNOR, 2 st, 1800-tal, koppar, med gåsbröst och ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 16:00
Magasin 5, Stockholm
 
LJUSKRONA, sk "fattigmanskrona", allmoge, 1800-tal, metall, ...
Estimate: 6 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 18:08
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 3 000 SEK
KISTA, allmoge, 1747, välvt lock, handtag och beslag i ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 18:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
726768
725946
724938
MINIATYRBYRÅ, 1900-talets första del, bemålad fur, tre ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-01-24, 18:26
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
BORD, furu, omkring år 1800, sengustavianskt, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-01-25, 14:51
Magasin 5, Stockholm
 
STOP, fajans, SOPPSLEV försilvard metall, SKRIN trä, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-01-25, 21:49
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK