Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (11)

 
606292
607259
607411
607387
SLAGBORD, 1800-tal, furu, dubbla slag, höjd ca 73, 1116x33, ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 15 minutes left, 2019-01-19, 15:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
SKÅP, Jämtland, 1700-talets slut, nyckel, lås, stående på ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-01-21, 16:25
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SKÄNK, allmoge, bär dat 1839, brunmålad, invädnigt med ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2019-01-22, 11:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
KOPPARBALJA på smidesställning, höjd 43, diameter 68 cm ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2019-01-22, 13:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
 
607879
607835
608098
608614
HÄNGSKÅP, 1700-/1800-tal, skuren dekor, skrapad yta, ...
Estimate: 200 EUR
5 days left, 2019-01-23, 21:04
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 110 EUR
SLAGBORD, 1700-tal, barock, stomme i massiv furu, nitar och ...
Estimate: 2 500 SEK
6 days left, 2019-01-24, 18:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
DRÄKTSMYCKEN, ca 18 delar, delvis förgyllt silver, främst ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-01-24, 19:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SLAGBORD /BARNMÖBEL, 1800-tal, furu, beslag i smide, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2019-01-25, 10:08
Magasin 5, Stockholm
 
 
608566
608415
608722
SKÅP, med tallrikshylla, allmoge, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 5 000 SEK
7 days left, 2019-01-25, 13:28
Magasin 5, Stockholm
 
SLAGBORD, 1800-tal, furu. höjd ca 76, 106x48, total längd ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2019-01-25, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
KASTRULL, koppar, med skaft av järn, stämplar på sidan ...
Estimate: 3 000 SEK
7 days left, 2019-01-25, 18:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK