Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (11)

 
885880
885862
885861
885583
HÖRNSKÅP, 1700-tal, furu, möjligen Norge, skuren dekor i ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 5 minutes left, 2021-03-05, 14:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
KUBBSTOL, av trädstam, 1800-tal, möjligen Norge, skuren ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 41 minutes left, 2021-03-05, 15:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 800 SEK
KUBBSTOL, av trädstam, 1800-tal, möjligen Norge, skuren ...
Estimate: 3 000 SEK
8 hours 47 minutes left, 2021-03-05, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
FODERTRÅG på benställning, 1900-talets början, barrträ med ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-03-07, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
886862
886866
886405
886864
STENBORD, 1800-tal, barockstil, underrede med kopplade ...
Estimate: 7 000 SEK
3 days left, 2021-03-08, 16:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 600 SEK
BYRÅ, 1700-talets mitt, rokoko, svängd front med ...
Estimate: 15 000 SEK
3 days left, 2021-03-08, 17:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 10 000 SEK
BORD, 1700-tal, senbarock, bemålat, konturerad skiva i ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2021-03-08, 19:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
STENBORD, omkring 1700-talets mitt, barock, blåmålat ...
Estimate: 20 000 SEK
3 days left, 2021-03-08, 20:05
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
 
885164
886940
885532
VÄVSPÄNNARE, 14 st, allmoge, trä samt järnsmide, mestadels ...
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2021-03-09, 16:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
HÄNGSKÅP, sk Änglaskåp, Skåne, monomgram PMS, daterad 1840, ...
Estimate: 40 000 SEK
5 days left, 2021-03-10, 17:22
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1700/1800-tal, tvådelat, invändigt med hyllplan, ...
Estimate: 2 500 SEK
5 days left, 2021-03-10, 21:19
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online