Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (8)

 
758517
755984
758591
759064
KÄLKE, 1900-talets början, bemålat trä samt järn, längd 125 ...
Estimate: 1 000 SEK
6 hours 11 minutes left, 2020-04-08, 20:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
SAMLING ALLMOGEFÖREMÅL 8 dlr, 1800-1900-tal, 3 vävspännare, ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2020-04-09, 20:50
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
ÅKDYNA, 1800-tal, skånsk, ull, ca 110x52 cm
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-04-10, 21:26
Linnégatan 21, Norrköping
 
KÄCK & HEDBYS, "Tuppstake", 1900-talets första hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-04-11, 12:04
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
 
758889
761276
758760
758886
ERIK JACOB ROMBERG (1814-1892): Minnestavlor, 3 st, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-04-12, 18:40
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
FOLKDRÄKT, 3 dlr, bestående av blus, kjol med sammanfogat ...
Estimate: 1 000 SEK
5 days left, 2020-04-13, 10:00
Magasin 5, Stockholm
 
KRUS 5 st, lergods, cylindriskt krus märkt Engelholm, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-04-13, 15:16
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
KRUS 1800-tal, lergods, delvis glaserad, höjd ca 24 cm
Estimate: 1 000 SEK
5 days left, 2020-04-13, 19:40
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK