Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (13)

 
846031
841699
840853
846851
STEGSTOLAR, 1 par, 1700-tal, svarvade och skurna, bemålade, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 56 minutes left, 2020-11-26, 17:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
TORNUR, urverk till tornur 18/1900-tal, lod samt 2 pendlar ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2020-11-28, 15:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
TALLRIKSHYLLA, 1900-talets början, senare vitmålad, höjd ca ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2020-11-28, 19:51
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SVEPASK, allmoge, 1800-talets mitt, gran samt metallband, ...
Estimate: 800 SEK
3 days left, 2020-11-29, 10:11
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
846675
844600
845251
846856
BOCKBORD, furu, 17/1800-tal, höjd 158x96 cm
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2020-11-29, 10:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
LODBÖSSA, svensk, med slaglås, oktagonal pipa, svärtad ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 12:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
VÄVSPÄNNARE, 14 st, allmoge, trä samt järnsmide, mestadels ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 14:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
KISTA, allmoge, 1800-talets mitt, bemålad ek, delvis ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 14:29
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
845254
845252
844893
847552
PARTI ALLMOGE, 17 dlr, bestående av brödspade, tvättbräda, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 16:01
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
RÅNJÄRN, 2 st, 1800-tal, järnsmide, längd ca 90 respektive ...
Estimate: 800 SEK
3 days left, 2020-11-29, 16:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
VETTE, 1900-talets första hälft, polykromt bemålat trä, ...
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 14:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
HÖRNSKÅP, på benställning, 18/1900-tal, senare bemålning, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-11-30, 18:49
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 400 SEK
 
847754
TEXTIL, allmoge, ca 173x146 cm
Estimate: 800 SEK
5 days left, 2020-12-01, 19:28
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online