Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (10)

 
679711
678130
679217
679188
MÖSSBORD, omkring år 1800, drickamålat, sarg med låda, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 minutes left, 2019-09-21, 15:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SKRIVBORD, med snedklaff och skänk, Hälsingland, 1800-tal, ...
Estimate: 2 500 SEK
43 minutes left, 2019-09-21, 16:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SLAGBORD, omkring 1900, furu, dubbla slag, höjd ca 73, 106 ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-09-22, 17:42
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SKÅP, Jämtland, tidigt 1800-tal, krönet med enklare ...
Estimate: 16 000 SEK
1 day left, 2019-09-22, 18:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
679939
678118
678093
678427
SKRIN / KISTA, Dalarna, Skålmo Lima socken, Johan Olsson ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-09-24, 10:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
VÄGGBONAD, 1900-tal, ca 210 x 160 cm
Estimate: 800 SEK
3 days left, 2019-09-24, 14:12
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
BOCKBORD, 17/1800-tal, ek, höjd ca 75, 150 x 67 cm
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-09-24, 15:20
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 3 000 SEK
DALAHÄST, trä, 1900-tal, polykromt bemålad, höjd ca 31, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-09-24, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
681184
681187
LÄNGDMÅTT / RIKSLIKARE, 2 st, smide, bl a "Rydaholmsalnen" ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-09-24, 17:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
ELDGAFFLAR, 3 st, smide, 1900-talets första hälft, 80, 85 ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-09-24, 21:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK