Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (11)

 
646667
647378
646945
647823
FÅLLBÄNK, 1800-tal, furu, framstycke med räfflad dekor, ...
Estimate: 2 000 SEK
12 hours 47 minutes left, 2019-05-24, 12:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
STOLAR, 1 par, furu, 1800-talets första hälft, troligen ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 53 minutes left, 2019-05-24, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
DÖRR, 1700-tal, Gotland, barock, beslag i smide, ...
Estimate: 2 000 SEK
21 hours 28 minutes left, 2019-05-24, 20:41
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
LJUSSTAKAR, 1 par, 1800-talets början, tenn, nordeuropa, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2019-05-25, 10:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
647100
647332
647798
646130
KISTA, med läddika, Dalarna, Lima, 1800-tal, polykromt ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2019-05-25, 13:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
VATTENTUNNA, omkring 1900, koppar, hänklar i smide, höjd ca ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2019-05-25, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
JOHAN LINDEBLAD, 1 par, stop, tenn, Åbo, Finland, 1831, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 10:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SLAGBORD, furu, 1800-talets första hälft, oval skiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2019-05-27, 19:52
Magasin 5, Stockholm
 
 
648290
647872
648827
STOLAR, 1 par, s.k. "Leksand modell", 1800-tal, avlutade, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2019-05-28, 12:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
DRÄKTDELAR, 6 st, 1900-tal, bestående av kjol, livstycke, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2019-05-28, 18:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-tal, Dalarna, polykromt bemålat med kurbits, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2019-05-29, 18:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK