Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (8)

 
791976
792037
791979
791970
SKÄNKSKÅP, 1800-talets första hälft, Dalarna/ Hälsingland, ...
Estimate: 4 000 SEK
41 minutes left, 2020-07-09, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SVEPASK, 1800-talets första hälft, bemålad, dekor av ...
Estimate: 3 000 SEK
5 hours 47 minutes left, 2020-07-09, 19:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
BOCKBORD, 18/1900-tal, furu, höjd ca 74, 154x60 cm
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 59 minutes left, 2020-07-09, 20:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
STOLAR, 7 st, 1900-talets första hälft, imitationsmåleri, ...
Estimate: 2 000 SEK
7 hours 5 minutes left, 2020-07-09, 20:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
 
792429
791795
790357
793089
VATTENTUNNA, koppar, 1800-tal, dragknopp i mässing, höjd ca ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-07-10, 15:52
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SKÄNKSKÅP, daterat 1773, övre skåpet med 4 bakomliggande ...
Estimate: 10 000 SEK
1 day left, 2020-07-10, 21:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 8 200 SEK
SLAGLÅSGEVÄR, (3), 1800-tal, med två kruthorn samt ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-07-11, 10:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft, invändig datering 1812, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-07-13, 10:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK