Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (21)

 
545888
545724
545186
546058
KAFFEKANNA, HÄMTARE, 2 st, 1800-tal, koppar, haämtarna med ...
Estimate: 1 500 SEK
21 minutes left, 2018-05-23, 19:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
SÄTTUGNSPLATTA, järn, Sankt Göran och Draken, ca 82x64 cm
Estimate: 2 000 SEK
31 minutes left, 2018-05-23, 19:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
MANGELBRÄDE, märkt med årtalet 1801, karvsnittsdekor, längd ...
Estimate: 1 000 SEK
1 hour 47 minutes left, 2018-05-23, 20:30
Magasin 5, Stockholm
 
BORD, barock, 1700-tal, betsad furu, balusterformade ben, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 hours 1 minutes left, 2018-05-23, 21:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
 
545854
546219
546687
544121
SKÅP, allmoge, Jämtland, daterat 1826, inrett med låda, ...
Estimate: 6 000 SEK
3 hours 9 minutes left, 2018-05-23, 21:52
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
LJUSSTAKE, mässing, sexkantig fot, senbarock, 1700-talets ...
Estimate: 1 500 SEK
21 hours 26 minutes left, 2018-05-24, 16:09
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
SLAGBORD, 17/1800-tal, furu, låda i sargen, höjd ca 80, ...
Estimate: 5 000 SEK
1 day left, 2018-05-24, 19:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
LJUSSTAKE, smide, 1900-talets första hälft, trepassfot, med ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2018-05-25, 14:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
546694
545597
546519
547431
PETTER ÅBERG, fat, tenn, rokoko, verksam i Stockholm ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2018-05-25, 18:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
FORMAR, 3 st, 1800-tal, koppar, bestående av: ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2018-05-26, 13:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
CARL DE FLON, skänkstop, tenn, mästare i Växjö 1777-1817, ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2018-05-26, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SKÅP, allmoge, daterat 1810, 2-delat, bemålad fur, ...
Estimate: 10 000 SEK
6 days left, 2018-05-29, 12:38
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 5 400 SEK
 
547302
547441
547306
547438
BONADSMÅLNING, allmoge, Småland, Anno 1840,
bibliska ...

Estimate: 25 000 SEK
6 days left, 2018-05-29, 15:26
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
BONADSMÅLNING, ALLMOGE, 1800-tal, uppfodrad på papper, ca ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-05-29, 16:14
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
BONADSMÅLNING, allmoge, Småland, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 10 000 SEK
6 days left, 2018-05-29, 18:44
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 5 000 SEK
BONADSMÅLNING, ALLMOGE, 1800-tal, uppfodrad på papper, ca ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-05-29, 20:08
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
547896
548541
548515
548531
EVERT LINDFORS (född 1927): Katter, bil och bok, varav 3 st ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2018-05-29, 21:56
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
KAFFEPANNA, 1800-tal, koppar, fäste och hänkel av ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-05-30, 10:36
Magasin 5, Stockholm
 
VRIL, skål, päronträ, ca 26x44 cm
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-05-30, 11:42
Magasin 5, Stockholm
 
KOPPARKITTEL med lock, 1800-talets andra hälft, locket ...
Estimate: 1 800 SEK
7 days left, 2018-05-30, 18:06
Magasin 5, Stockholm
 
 
548497
HALSLÅS, silver, Stockholm, 1909, otydlig mästarstämpel, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-05-30, 20:42
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online