Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (10)

 
572404
572503
573043
572354
GOLVUR, omkring 1800, allmoge, bemålad dekor, urtavla i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2018-09-20, 13:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
VÄGGSKÅP, allmoge, nybyggd stomme och nyckellås med äldre ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2018-09-20, 20:50
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 800 SEK
SLAGBORD, 17/1800-tal, furu, höjd ca 76, 119x36, total ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2018-09-21, 15:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
FORMAR, 2 st., 1800-tal, koppar, höjd ca 12,5 cm
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2018-09-22, 19:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
 
573099
573097
573098
573696
GOLVUR, 1800-tal, allmoge, räddlad och skuren dekor, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-09-23, 19:54
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
BOCKBORD, 1800-tal, furu, oval skiva, höjd ca 70, 142x78 cm
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-09-23, 20:02
Magasin 5, Stockholm
 
BORD, med låda i sarg, 1800-tal, allmoge, bär datering på ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-09-23, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
TEXTIL, jugend 1900-talets första hälft, med broderi, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-09-25, 10:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 950 SEK
 
573611
573625
VÄGGUR, bemålat i grönt, Jämtland, daterat 1853, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-09-25, 15:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
TAVLETT, imitationsmåleri, 1700-talets slut, spiralvridna ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-09-25, 20:26
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK