Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Folk art (10)

 
700745
699631
701923
701924
DALAHÄST, 1900-tal, skuren i furu, polykromt bemålad, höjd ...
Estimate: 1 000 SEK
8 hours 7 minutes left, 2019-11-12, 12:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
VRIL, sannolikt 1900-tal, skuret trä, längd ca 25 cm
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2019-11-14, 12:24
Linnégatan 21, Norrköping
 
SKÄNKSKÅP, Roslagen, invändig datering 1794, blåmålat, ...
Estimate: 10 000 SEK
2 days left, 2019-11-14, 19:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
SKÅP, Roslagen, daterat 1793, imitationsmåleri, speglar med ...
Estimate: 20 000 SEK
2 days left, 2019-11-14, 20:09
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
701781
701775
700513
699768
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal, tvådelat, polykromt ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-11-15, 19:09
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 5 200 SEK
SCHATULL, omkring 1800-talets andra hälft, 3 flaskor med ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-11-15, 19:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
BORD, allmoge, 1800-tal, målat underrede, löst liggande ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2019-11-16, 10:09
Geijersgatan 14, Gothenburg
 
PER OLSSON UDD/ KYRKHULTSMÅLAREN (Blekinge/ Skåne ...
Estimate: 5 000 SEK
4 days left, 2019-11-16, 16:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
 
699767
702224
PER OLSSON UDD/ KYRKHULTSMÅLAREN (Blekinge/ Skåne ...
Estimate: 5 000 SEK
4 days left, 2019-11-16, 16:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
LODBÖSSA, svensk, med slaglås, oktagonal pipa märkt HFS ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2019-11-17, 19:39
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK