Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (300)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
668350
668484
668435
668251
STOL, 1700-tal, rokoko, träskuren dekor, svängd rygg, ...
Estimate: 1 500 SEK
24 minutes left, 2019-08-18, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
ARNE NORELL, "Mexico", fåtöljer, 1 par, klädsel i ...
Estimate: 7 000 SEK
36 minutes left, 2019-08-18, 11:12
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 2 000 SEK
SERVERINGSVAGN, möjligen Mathieu Matégot, 1900-talets andra ...
Estimate: 1 500 SEK
38 minutes left, 2019-08-18, 11:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
CECILIE MANZ, "Meniscule", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark, ...
Estimate: 4 000 SEK
46 minutes left, 2019-08-18, 11:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
 
668408
666404
666403
666394
CARL MALMSTEN, ''Patron" fåtölj, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 3 000 SEK
58 minutes left, 2019-08-18, 11:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, Eva, med armstöd, stomme i formböjd ...
Estimate: 3 500 SEK
1 hour 24 minutes left, 2019-08-18, 12:00
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 2 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par, fåtöljer, Eva, med karmar, stomme i ...
Estimate: 8 000 SEK
1 hour 26 minutes left, 2019-08-18, 12:02
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 6 000 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par, Pernilla 69, fåtöljer, stomme i ...
Estimate: 6 000 SEK
1 hour 30 minutes left, 2019-08-18, 12:06
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 3 200 SEK
 
668418
668252
668193
668239
BYRÅ, Gustaviansk stil, gråbemålad, 3 draglådor, avfasade ...
Estimate: 2 500 SEK
1 hour 40 minutes left, 2019-08-18, 12:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
AINO AALTO, stolar, 4 st, modell 615 för Artek, sitsar i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 46 minutes left, 2019-08-18, 12:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
BÖRJE LINDAU & BO LINDEKRANTZ, "Bobbi", karmstolar, 4 st, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 50 minutes left, 2019-08-18, 12:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
GÖRAN MALMVALL, "Svensk Fur", matgrupp, bestående av bord ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 56 minutes left, 2019-08-18, 12:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
 
668308
668411
668406
668235
BYRÅ, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 4 minutes left, 2019-08-18, 12:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
GILLIS LUNDGREN, "Öglan", stolar, 6 st., IKEA 1900-talets ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 6 minutes left, 2019-08-18, 12:42
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Samsas", soffa, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 4 000 SEK
2 hours 8 minutes left, 2019-08-18, 12:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
STOUBY, ''Eva", 2-sitssoffa, Danmark, 1900-talets andra ...
Estimate: 4 000 SEK
2 hours 38 minutes left, 2019-08-18, 13:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
668044
668427
668317
668333
EBERT WELS, fåtöljer, 1 par, "Folding Chair", 1960/70-tal, ...
Estimate: 4 000 SEK
2 hours 48 minutes left, 2019-08-18, 13:24
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 3 200 SEK
SKRIVBORD samt STOL, vitbemålade, skrivbordet med skuren ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 2 minutes left, 2019-08-18, 13:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, bemålat, sarg med 5 ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 4 minutes left, 2019-08-18, 13:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SIDEBOARD/ SEKRETÄR, 1950/60-tal, Bräntorps, tvådelat, ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 34 minutes left, 2019-08-18, 14:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 850 SEK
 
666398
668151
668185
668413
BRUNO MATHSSON, fåtölj, Pernilla 69, stomme i formböjd bok, ...
Estimate: 4 500 SEK
3 hours 46 minutes left, 2019-08-18, 14:22
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, bemålat, beslag i ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 48 minutes left, 2019-08-18, 14:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
BRÖDERNA ANDERSSON, fåtöljer, 1 par, 2000-tal, ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 50 minutes left, 2019-08-18, 14:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, sengustaviansk stil, skuren dekor ...
Estimate: 6 000 SEK
3 hours 52 minutes left, 2019-08-18, 14:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 800 SEK
 
668337
668150
665620
668060
PIRKKO STENROS, skrivbord, för Muurame, Finland, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 58 minutes left, 2019-08-18, 14:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
KARL-ERIK EKSELIUS, JOC, karmstolar, 2 st., i bok med ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 60 minutes left, 2019-08-18, 14:36
Magasin 5, Stockholm
 
KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtöljer modell "Modus", 2 delar, ...
Estimate: 4 000 SEK
4 hours 48 minutes left, 2019-08-18, 15:24
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 4 400 SEK
HARRY BERTOIA, "Diamond Chair", fåtölj och fotpall, ...
Estimate: 6 000 SEK
4 hours 52 minutes left, 2019-08-18, 15:28
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 6 000 SEK
 
666114
668046
666392
668296
KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtölj och 4 stolar modell "Modus", ...
Estimate: 4 000 SEK
4 hours 54 minutes left, 2019-08-18, 15:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 4 000 SEK
EBERT WELS, fåtölj, "Folding Chair", 1960/70-tal, stomme i ...
Estimate: 1 800 SEK
5 hours 4 minutes left, 2019-08-18, 15:40
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 2 200 SEK
BRUNO MATHSSON, 1 par, Pernilla 69, fåtöljer, stomme i ...
Estimate: 6 000 SEK
5 hours 42 minutes left, 2019-08-18, 16:18
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 4 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första kvartal, jugend, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 56 minutes left, 2019-08-18, 16:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
 
668292
668293
667908
668321
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, 5-lådigt, beslag i ...
Estimate: 2 500 SEK
5 hours 60 minutes left, 2019-08-18, 16:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, jugend, 4-lådig, invändig ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 30 minutes left, 2019-08-18, 17:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
BORD med klaffar, s.k. Pembroke table, England, 1900-talets ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 46 minutes left, 2019-08-18, 17:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
FÅTÖLJ, Norell Möbler AB, 1970/80-tal, stomme i förkromat ...
Estimate: 4 000 SEK
6 hours 48 minutes left, 2019-08-18, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
667961
668302
665625
668398
MINOTTI, soffa, Italien, klädsel i ljusbeige textil, lösa ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 50 minutes left, 2019-08-18, 17:26
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 300 SEK
BOKSKÅP/ VITRINSKÅP, sekelskifte 1900, Karl Johan-stil, ...
Estimate: 4 000 SEK
7 hours 6 minutes left, 2019-08-18, 17:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
KRISTIAN SOLMER VEDEL, fåtöljer och fotpall modell "Modus", ...
Estimate: 4 000 SEK
7 hours 8 minutes left, 2019-08-18, 17:44
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 4 400 SEK
BRUNO MATHSSON, "Jetson", fåtölj, DUX, formgiven 1969, ...
Estimate: 8 000 SEK
7 hours 28 minutes left, 2019-08-18, 18:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 8 000 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK