Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (414)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
636565
636927
636205
636411
PALLAR, 1 par, Edsbyverken, teak samt björk, höjd ca 44 cm
Estimate: 1 500 SEK
2 minutes left, 2019-04-21, 18:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johan, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 1 500 SEK
18 minutes left, 2019-04-21, 18:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
GLISMAND & RÜDIGER, "Madison", soffa, Bolia, Danmark, ...
Estimate: 10 000 SEK
22 minutes left, 2019-04-21, 18:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
TAMBURMAJOR, omkring 1900-talets andra hälft, stomme i ...
Estimate: 3 000 SEK
26 minutes left, 2019-04-21, 18:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
 
636307
637010
636232
636316
SLAGBORD, "Bergslagen", Ikeas 1700-talssserie, 1990-tal, ...
Estimate: 4 000 SEK
30 minutes left, 2019-04-21, 18:32
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 2 400 SEK
BORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, bemålade, med ...
Estimate: 1 500 SEK
60 minutes left, 2019-04-21, 19:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
FÅTÖLJER, 2000-tal, på snurrfot i borstat rostfritt stål, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 2 minutes left, 2019-04-21, 19:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, vitlackerad med beslag i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 4 minutes left, 2019-04-21, 19:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
636320
636501
636310
637026
SERVERINGSVAGN, rotting med skivor i glas, hjul, höjd 60, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 14 minutes left, 2019-04-21, 19:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
BYRÅ med skrivklaff, mitten av 1800-talet, fanérad med alm ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 24 minutes left, 2019-04-21, 19:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
EERO SAARINEN, "Womb Chair", fåtölj med fotpall, ...
Estimate: 15 000 SEK
1 hour 28 minutes left, 2019-04-21, 19:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 11 000 SEK
KISTA, 1700-tal, marmorerad, beslag i smide, dekor av ...
Estimate: 1 500 SEK
1 hour 30 minutes left, 2019-04-21, 19:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
 
636649
636531
636764
636486
CARL MALMSTEN, "Vardags" skänk, samtida, formgiven 1943, ...
Estimate: 10 000 SEK
1 hour 34 minutes left, 2019-04-21, 19:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 400 SEK
GRIPSHOLMSFÅTÖLJER, 2 st, 1900-talets andra hälft, klädsel ...
Estimate: 6 000 SEK
1 hour 44 minutes left, 2019-04-21, 19:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SOFFBORD, 1960-tal, stomme i ek, med stenskiva, höjd ca 50, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 50 minutes left, 2019-04-21, 19:52
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
BALUSTRADFÅTÖLJ, sekelskifte 18-/1900-tal, stomme och ...
Estimate: 2 500 SEK
1 hour 52 minutes left, 2019-04-21, 19:54
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
636529
636929
636932
636993
HANS OLSEN, stolar 4 st., Frem Røjle, Danmark, formgivna ...
Estimate: 5 000 SEK
1 hour 56 minutes left, 2019-04-21, 19:58
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, fanerad med björk, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 hours 4 minutes left, 2019-04-21, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
BANKETT, Karl Johan, 1800-talets första hälft, fanerade med ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 6 minutes left, 2019-04-21, 20:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Farmor", fåtölj, formgivningsår 1956, blå ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 16 minutes left, 2019-04-21, 20:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
 
636536
635157
637028
636570
SÄNGBORD, 1 par, 1950-tal, teak, övre del med kakel, låda i ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 28 minutes left, 2019-04-21, 20:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
LINTELOO, "Fabio", modulsoffa, design Jan te Linteloo, 3 ...
Estimate: 12 000 SEK
2 hours 42 minutes left, 2019-04-21, 20:44
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 3 400 SEK
JOSEF FRANK, "Modell 500/A", skrivbord, valnöt, för Svenskt ...
Estimate: 6 000 SEK
2 hours 60 minutes left, 2019-04-21, 21:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 9 200 SEK
SKRIVBORD, funkis, 1900-talets mitt, kromad metall samt ek, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 4 minutes left, 2019-04-21, 21:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
 
636937
636547
636923
636318
TEBORD, 1800-talets första hälft, fanerat, skiva med ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 6 minutes left, 2019-04-21, 21:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
DÄCKSTOLAR, 1 par, samtida, teak, märkt Jutlandia, ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 12 minutes left, 2019-04-21, 21:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 5 000 SEK
STOLAR, 1 par, rokoko, 1700-tal, bemålat i grönt, sitthöjd ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 14 minutes left, 2019-04-21, 21:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
CARL-AXEL ACKING, "Tokyo", stolar, 2 st, ek, Nordiska ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 16 minutes left, 2019-04-21, 21:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
 
636315
636760
636994
635544
SATSBORD, 3 delar, Danmark, teak, höjd 44 - 88, lilla ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 18 minutes left, 2019-04-21, 21:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
BYRÅ, 1800-talets slut, nyrokoko, 3 lådor, beslag i ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 30 minutes left, 2019-04-21, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
CARL MALMSTEN, "Farmor", fåtölj, formgivningsår 1956, grön ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 32 minutes left, 2019-04-21, 21:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
FRATELLI REGUITTI, herrbetjänt, Italien, 1960-/70-tal, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 36 minutes left, 2019-04-21, 21:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
 
636362
634456
634455
636554
KARMSTOLAR, 1 par, Swedish Modern, 1930/40-tal, betsad ...
Estimate: 5 000 SEK
3 hours 42 minutes left, 2019-04-21, 21:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SOFFBORD, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, mörkbetsad ek, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 52 minutes left, 2019-04-21, 21:54
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 350 SEK
LAMPBORD, 1 par, Nordiska Kompaniet, engelsk stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 56 minutes left, 2019-04-21, 21:58
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 1 000 SEK
JONAS LINDVALL, "Miss Holly" barstol, samtida, Stolab, ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 16 minutes left, 2019-04-22, 10:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
 
636747
636568
635789
636785
SKRIVBYRÅ, omkring 1700-talets andra hälft, fanérad med ...
Estimate: 4 000 SEK
16 hours 19 minutes left, 2019-04-22, 10:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
CARL MALMSTEN, "Lilla Åland" stolar, 2 st., 2018, modellen ...
Estimate: 2 500 SEK
16 hours 34 minutes left, 2019-04-22, 10:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
SCHATULL, Japan, 1900-talets andra hälft, bemålad i svart, ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 37 minutes left, 2019-04-22, 10:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
POTTSKÅP, sengustaviansk stil, 1800-talets andra hälft, , ...
Estimate: 2 500 SEK
17 hours 1 minutes left, 2019-04-22, 11:03
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK