Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (386)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
791227
792079
789544
791763
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft, bemålade i ...
Estimate: 1 500 SEK
9 minutes left, 2020-07-09, 12:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
SIDEBOARD, samtida, artdeco-stil, bronserad stomme, skiva i ...
Estimate: 3 000 SEK
36 minutes left, 2020-07-09, 13:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "Softshell Chair", 3 st, ...
Estimate: 1 500 SEK
39 minutes left, 2020-07-09, 13:09
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
BYRÅ, 1900-talets första hälft, sengustavians stil, fanérad ...
Estimate: 1 000 SEK
42 minutes left, 2020-07-09, 13:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
 
792113
792078
790758
791239
SKÅP med hylldel, 1950/60-tal, luckor med bakomliggande ...
Estimate: 1 500 SEK
48 minutes left, 2020-07-09, 13:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SOFFBORD, samtida, artdeco-stil, bronserad stomme, skiva i ...
Estimate: 2 000 SEK
54 minutes left, 2020-07-09, 13:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
HARRY BERTOIA, "Diamond chair", fåtölj, vitlackerat stål, ...
Estimate: 3 000 SEK
60 minutes left, 2020-07-09, 13:30
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 600 SEK
SKÄNK, 1800-tal, gustaviansk stil, bemålad, upptill med ...
Estimate: 4 000 SEK
1 hour 12 minutes left, 2020-07-09, 13:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
791976
789645
789259
791521
SKÄNKSKÅP, 1800-talets första hälft, Dalarna/ Hälsingland, ...
Estimate: 4 000 SEK
1 hour 36 minutes left, 2020-07-09, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
RUNE CLAESSON, KOIVISTO, "Berliner", soffa, 2 sits för ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 42 minutes left, 2020-07-09, 14:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
PIEDESTAL, Louis XVI stil, trä, mässing, toppskiva i ...
Estimate: 1 200 SEK
2 hours 3 minutes left, 2020-07-09, 14:33
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 750 SEK
BOKHYLLESEKTIONER (6) 1900-talets andra hälft, ena ...
Estimate: 2 500 SEK
2 hours 30 minutes left, 2020-07-09, 15:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
791042
790385
791679
791738
THOMAS BENZEN, 4 st, "Cover", karmstolar, Muuto, ...
Estimate: 5 000 SEK
2 hours 33 minutes left, 2020-07-09, 15:03
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 4 000 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets mitt, djuphäftade, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 36 minutes left, 2020-07-09, 15:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SKÅP, nyrenässans, 1800/1900-tal, tvådelat, luckor med ...
Estimate: 2 500 SEK
2 hours 42 minutes left, 2020-07-09, 15:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 850 SEK
GORDON GUILLAMUIER Cortina chair, Minotti, kromat ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 45 minutes left, 2020-07-09, 15:15
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
 
792465
791710
791985
791208
VITRINSKÅP, ek, 2-delat, underdel med dörrpar samt två ...
Estimate: 2 000 SEK
2 hours 48 minutes left, 2020-07-09, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
FÅTÖLJER (2) 1 par, Bröderna Andersson, 1900-talets andra ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 51 minutes left, 2020-07-09, 15:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 850 SEK
BORD, 1900-tal, Kina, med stenskiva, mörkbetsat trä, rikt ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 57 minutes left, 2020-07-09, 15:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
BYRÅ, furu, 1800-tal, laserad i blågrå färg, 4 lådor, ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 3 minutes left, 2020-07-09, 15:33
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
 
792222
791210
791989
792634
DAMSKRIVBORD, 1900-talets första hälft, med låda, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 33 minutes left, 2020-07-09, 16:03
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
FOTPALL, sannolikt DUX, klädd i zebrarandigt plyschtyg, ...
Estimate: 800 SEK
3 hours 39 minutes left, 2020-07-09, 16:09
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 5 200 SEK
STOL, 1900-tal, Kina, mörkbetsat trä, rikt skulpterat bl a ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 51 minutes left, 2020-07-09, 16:21
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
ARNE NORELL, fåtölj, "Ilona", stomme i betsad bok, ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 57 minutes left, 2020-07-09, 16:27
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 3 000 SEK
 
791995
791706
791972
789542
MATSALSGRUPP, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 500 SEK
4 hours 6 minutes left, 2020-07-09, 16:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
BORD, underrede i form av svartmålad kabeltrumma, skiva i ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 30 minutes left, 2020-07-09, 17:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SMINKBORD, 1960-tal, vitlackerat, med uppfällbar skiva med ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 36 minutes left, 2020-07-09, 17:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "Softshell Chair", 6 st, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 42 minutes left, 2020-07-09, 17:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
792061
789528
790308
792463
IRE MÖBEL, "Sofo", soffa, samtida, lösa sittplymåer och ...
Estimate: 6 000 SEK
4 hours 48 minutes left, 2020-07-09, 17:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 400 SEK
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "Softshell Chair", 4 st, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 51 minutes left, 2020-07-09, 17:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SLAGBORD, 17/1800-tal, furu, järnbeslag, i sargen 3 lådor, ...
Estimate: 4 000 SEK
4 hours 57 minutes left, 2020-07-09, 17:27
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 2 600 SEK
MATBORD, samtida, skiva i ek, pelarfot i mässing, höjd ca ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 12 minutes left, 2020-07-09, 17:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
791406
791954
791946
792008
BOCKBORD, sekelskiftet 1800/1900, senare bemålat, höjd 76, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 33 minutes left, 2020-07-09, 18:03
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SOFFBORD, NK, runt, mahogny, höjd ca 60 cm, diameter 84 cm
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 54 minutes left, 2020-07-09, 18:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
CARL MALMSTEN "Lilla sällskapet", stoppad och klädd med ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 57 minutes left, 2020-07-09, 18:27
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 3 minutes left, 2020-07-09, 18:33
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
 
789646
791764
791218
791039
RUNE CLAESSON, KOIVISTO, "Berliner", soffa, 2 sits för ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 39 minutes left, 2020-07-09, 19:09
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
ANDERS JACOB ROSENDAHL (mästare i Arboga 1762-1836), ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 45 minutes left, 2020-07-09, 19:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
IKEA, "Öglan", formgivna av Gillis Lundgren, pallar, 7 st, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 54 minutes left, 2020-07-09, 19:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
THOMAS BENZEN, 4 st, "Cover", karmstolar, Muuto, ...
Estimate: 5 000 SEK
7 hours 6 minutes left, 2020-07-09, 19:36
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 1 000 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK