Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (368)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
553416
551383
551201
552627
SJÖLINDER SNICKERI, skrivbord, 1990-tal, mahogny samt ...
Estimate: 8 000 SEK
14 hours 8 minutes left, 2018-06-20, 10:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
GEMLA, karmstolar, 5 st, 1990-tal, svartmålade med stoppade ...
Estimate: 2 500 SEK
14 hours 28 minutes left, 2018-06-20, 10:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
LIEVORE ALTHEER MOLINA, ''Catifa 46'' stolar, 7 st, ...
Estimate: 3 000 SEK
14 hours 42 minutes left, 2018-06-20, 10:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SALONGSBORD, mahogny, intarsiadekor, mässingsbeslag, ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 48 minutes left, 2018-06-20, 10:52
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 800 SEK
 
553659
553242
551256
553326
BYRÅ med stenskiva, omkring 1900-tal, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 000 SEK
15 hours 2 minutes left, 2018-06-20, 11:06
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 7 400 SEK
JIO MÖBLER, fåtölj, "Carmen", textilklädd, betsade ben, ...
Estimate: 2 000 SEK
15 hours 18 minutes left, 2018-06-20, 11:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan" stolar, 2 st, 1990-tal, Fritz ...
Estimate: 1 200 SEK
15 hours 26 minutes left, 2018-06-20, 11:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
SOFFA, 1700-tal, Louis XVI, skuren dekor bl.a. i form av ...
Estimate: 2 500 SEK
15 hours 40 minutes left, 2018-06-20, 11:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
 
552625
551252
551233
553313
RÉCAMIERSOFFA, mahogny, sekelskiftet 1900, intarsiadekor, L ...
Estimate: 5 000 SEK
15 hours 48 minutes left, 2018-06-20, 11:52
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 2 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan" stolar, 7 st, 1990-tal, Fritz ...
Estimate: 3 000 SEK
16 hours 18 minutes left, 2018-06-20, 12:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
ARNE JACOBSEN, "Myran", modell 3101, stolar, 3 st., för ...
Estimate: 1 500 SEK
16 hours 24 minutes left, 2018-06-20, 12:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
CARL MALMSTEN, ''Herrgården'', matbord, lackerad i ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 40 minutes left, 2018-06-20, 12:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
553806
553310
553406
551310
SALONGSGRUPP, 5 dlr, rokokostil, vitmålat, bestående av ...
Estimate: 2 500 SEK
16 hours 42 minutes left, 2018-06-20, 12:46
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", skänk, Bodafors, 1960-tal, ...
Estimate: 3 000 SEK
16 hours 46 minutes left, 2018-06-20, 12:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT-LORENZEN, stolar 3 st+1 ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 50 minutes left, 2018-06-20, 12:54
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
LIEVORE ALTHEER MOLINA, ''Catifa 46'' stolar, 7 st, ...
Estimate: 3 000 SEK
16 hours 58 minutes left, 2018-06-20, 13:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
 
553629
553636
553386
553284
SOFFA, 2-sits, skinn med textilklädsel, lösa plymåer, höjd ...
Estimate: 1 500 SEK
17 hours 6 minutes left, 2018-06-20, 13:10
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
KARMSTOLAR, 3 st., rokokostil, samtida, lös sittplymå, höjd ...
Estimate: 1 200 SEK
17 hours 10 minutes left, 2018-06-20, 13:14
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
ARNE NORELL, karmfåtöljer, 1 par, sk Gripsholmsmodell, ...
Estimate: 2 000 SEK
17 hours 14 minutes left, 2018-06-20, 13:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft, lös stenskiva inramad ...
Estimate: 2 000 SEK
17 hours 20 minutes left, 2018-06-20, 13:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
 
553233
553254
553247
553475
CLUBFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft, klädda i ...
Estimate: 3 000 SEK
17 hours 24 minutes left, 2018-06-20, 13:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft, engelsk stil, 6 lådor, ...
Estimate: 2 000 SEK
17 hours 30 minutes left, 2018-06-20, 13:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets senare del, gummiklädda hjul, ...
Estimate: 1 500 SEK
17 hours 34 minutes left, 2018-06-20, 13:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BRUNO MATHSSON, "Milton", karmstolar, 1 par, 19/2000-tal, ...
Estimate: 6 000 SEK
17 hours 38 minutes left, 2018-06-20, 13:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 6 200 SEK
 
553468
551190
553980
552349
CHIFFONJÉ, sent 1800-/tidigt 1900-tal, nyrenässans, fanérad ...
Estimate: 2 500 SEK
17 hours 42 minutes left, 2018-06-20, 13:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, ''Superelips'' bord, 2000-tal, ...
Estimate: 3 000 SEK
17 hours 46 minutes left, 2018-06-20, 13:50
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SALONGSGRUPP, 7 dlr, Louis XV-stil, bestående av soffa, 2 ...
Estimate: 5 000 SEK
17 hours 58 minutes left, 2018-06-20, 14:02
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 2 800 SEK
SIDEBOARD, Ib Kofod Larsen, Säffle ...
Estimate: 6 000 SEK
18 hours 14 minutes left, 2018-06-20, 14:18
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 8 000 SEK
 
553328
553410
553241
553807
BORD, 1700-tal, rokoko, låda i sargen, skiva med faner lagt ...
Estimate: 2 000 SEK
18 hours 18 minutes left, 2018-06-20, 14:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtölj, stomme i bok, klädsel i ...
Estimate: 4 000 SEK
18 hours 26 minutes left, 2018-06-20, 14:30
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 3 000 SEK
SKÅP, 1700-tal, invändigt med hyllplan samt skedhylla, ...
Estimate: 4 000 SEK
18 hours 50 minutes left, 2018-06-20, 14:54
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
CHRISTIAN E HANSEN, karmfåtölj "Canada", Fritz Hansen, ...
Estimate: 1 500 SEK
19 hours 10 minutes left, 2018-06-20, 15:14
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 400 SEK
 
553417
551194
553327
553454
BYRÅ med stenskiva, omkring 1900-tal, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 500 SEK
19 hours 28 minutes left, 2018-06-20, 15:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, ''Supercirkel'' bord, 2000-tal, ...
Estimate: 2 000 SEK
20 hours 8 minutes left, 2018-06-20, 16:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
BERGÈRE, 1800-talets andra hälft, Louis XVI-stil, rikligt ...
Estimate: 2 000 SEK
20 hours 12 minutes left, 2018-06-20, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
JENS JUUL EILERSEN, "Zenith", soffa, Eilersen, ram i trä ...
Estimate: 8 000 SEK
20 hours 18 minutes left, 2018-06-20, 16:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
 
551230
553276
553628
553672
ARNE JACOBSEN, "Myran", modell 3101, stolar, 8 st., för ...
Estimate: 4 000 SEK
20 hours 26 minutes left, 2018-06-20, 16:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 800 SEK
EMMOR, 1 par, omkring 1900, gul klädsel, sitthöjd ca 45 cm
Estimate: 1 500 SEK
20 hours 46 minutes left, 2018-06-20, 16:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
SOFFA, 2-sits, skinn med textilklädsel, lösa plymåer, höjd ...
Estimate: 1 500 SEK
20 hours 60 minutes left, 2018-06-20, 17:04
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
BORD, omrking 1900, låda i sargen, bemålat i svart och ...
Estimate: 2 000 SEK
21 hours 8 minutes left, 2018-06-20, 17:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK