Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (455)

Subcategories: All auctions, Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
911805
912012
912643
911150
KARMSTOL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, ...
Estimate: 800 SEK
10 hours 24 minutes left, 2021-05-08, 10:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
GERARD VAN DEN BERG, ''Kubik'', soffa, benställning i krom, ...
Estimate: 4 000 SEK
10 hours 42 minutes left, 2021-05-08, 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
SERVERINGSVAGN, 1960-tal, ek, undertill märkt Made in ...
Estimate: 1 500 SEK
10 hours 48 minutes left, 2021-05-08, 10:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Ambassadör", matgrupp, 7 dlr, ek, stoppad ...
Estimate: 8 000 SEK
10 hours 50 minutes left, 2021-05-08, 10:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 8 200 SEK
 
911804
912615
911562
912924
SKRIVBORD, Louis XIV-stil, 1800-/1900-tal, fanerat med ...
Estimate: 3 000 SEK
10 hours 56 minutes left, 2021-05-08, 10:34
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 400 SEK
MATBORD, samtida, skiva i glas, underrede i plexiglas, 73, ...
Estimate: 2 000 SEK
11 hours 38 minutes left, 2021-05-08, 11:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SALONGSBORD, ca 1930-tal, fanérat med olika träslag, ...
Estimate: 1 500 SEK
11 hours 44 minutes left, 2021-05-08, 11:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 750 SEK
KURT THUT (Schweiz 1931-2011), "Scherenbett", udragbar ...
Estimate: 3 000 SEK
11 hours 54 minutes left, 2021-05-08, 11:32
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 000 SEK
 
911561
911448
913386
912616
KARMSTOL, "Epok", 1900-talets andra hälft, Möbel-IKEA, ...
Estimate: 1 500 SEK
11 hours 58 minutes left, 2021-05-08, 11:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
KABINETTSKÅP, 1800-talets slut, ek, skuren dekor, svärtade ...
Estimate: 5 000 SEK
11 hours 60 minutes left, 2021-05-08, 11:38
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer ett par, för Fritz Hansen, ...
Estimate: 1 500 SEK
12 hours 30 minutes left, 2021-05-08, 12:08
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 800 SEK
SKRIVBORD, 1900-tal, gustaviansk stil, bemålat, beslag i ...
Estimate: 2 000 SEK
12 hours 40 minutes left, 2021-05-08, 12:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
 
912628
913423
909464
912794
ENGLESSON, sidobord, 1 par, 1900-talets andra hälft, kromat ...
Estimate: 2 000 SEK
12 hours 58 minutes left, 2021-05-08, 12:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
SIDEBOARD / BIBLIOTEKSBORD, samtida, Kanada, mahogny, höjd ...
Estimate: 1 500 SEK
13 hours 28 minutes left, 2021-05-08, 13:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
GÖRAN MALMVALL, "Svensk Fur", matgrupp, bestående av bord ...
Estimate: 2 000 SEK
13 hours 32 minutes left, 2021-05-08, 13:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
SKEPPSKOMMOD, 1800-tal, fanér i mahogny, låda i sarg, ...
Estimate: 2 000 SEK
13 hours 52 minutes left, 2021-05-08, 13:30
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
 
912792
912629
912875
911776
FÅTÖLJER, ett par, omkring 1900, C.B. Hansens ...
Estimate: 4 000 SEK
13 hours 54 minutes left, 2021-05-08, 13:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 300 SEK
ENGLESSON, soffbord, 1900-talets andra hälft, kromat stål ...
Estimate: 1 500 SEK
13 hours 58 minutes left, 2021-05-08, 13:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
ARPER, "Saari", konferensstol, Italien, klädsel i grå ...
Estimate: 800 SEK
14 hours 4 minutes left, 2021-05-08, 13:42
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft, sannolikt Frankrike, ...
Estimate: 4 000 SEK
14 hours 24 minutes left, 2021-05-08, 14:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 600 SEK
 
911444
912669
913413
913438
CARL MALMSTEN, "Gustavus", soffa, björk, lösa plymåer, ...
Estimate: 1 500 SEK
14 hours 26 minutes left, 2021-05-08, 14:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
MARTIN STOLL, skrivbordsstol, 1980-tal, svartlackerad ...
Estimate: 4 000 SEK
14 hours 30 minutes left, 2021-05-08, 14:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets början, ek, jugned, skuren dekor, ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 34 minutes left, 2021-05-08, 14:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SOFFA, FÅTÖLJ, 1950/60-tal, klädda i plyschklädsel, ...
Estimate: 2 500 SEK
14 hours 40 minutes left, 2021-05-08, 14:18
Magasin 5, Stockholm
 
 
913128
913381
913467
911445
MATBORD, modern tillverkning, trä, travertin, 170x100, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 42 minutes left, 2021-05-08, 14:20
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Herrgården", skåp, för Åfors, tvådelat, ...
Estimate: 4 000 SEK
14 hours 46 minutes left, 2021-05-08, 14:24
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 700 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", 1 par stolar, Fritz Hansen, 2002, ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 50 minutes left, 2021-05-08, 14:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
BOKSKÅP, 1900-talets början, fanérat i mahogny, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 60 minutes left, 2021-05-08, 14:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
 
911447
913271
911446
913116
KERSTIN HÖRLIN-HOLMQVIST, byrå, Nordiska Kompaniet, ...
Estimate: 3 000 SEK
15 hours 24 minutes left, 2021-05-08, 15:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
SOFFA, "Manhattan", Ekornes, 1900-talets slut, textil ...
Estimate: 800 SEK
15 hours 36 minutes left, 2021-05-08, 15:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SEKRETÄR, 1900-talets första hälft, kinesiserande stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
15 hours 46 minutes left, 2021-05-08, 15:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
PIERO LISSONI, "Ex-Libris", vitrinskåp, för Porro, glas ...
Estimate: 10 000 SEK
15 hours 48 minutes left, 2021-05-08, 15:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 900 SEK
 
909549
912181
913267
913387
KARMSTOLAR, 1 par, 1900-tal, björk, sitsarna klädda med ...
Estimate: 1 500 SEK
16 hours 2 minutes left, 2021-05-08, 15:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SKRIVBORD, 1900-tal, jugend, ek, höjd ca 77 cm, 140x79 cm
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 6 minutes left, 2021-05-08, 15:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
CHARLES & RAY EAMES, "Segmented Table", loungebord / ...
Estimate: 3 000 SEK
16 hours 22 minutes left, 2021-05-08, 16:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
FÅTÖLJER, ett par, "Pedro", troligen Göte möbler, Nässjö, ...
Estimate: 800 SEK
16 hours 26 minutes left, 2021-05-08, 16:04
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
912204
913194
911740
911463
MATTIAS LJUNGREN, stolar, 4 st., modell Cobra för Källemo, ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 28 minutes left, 2021-05-08, 16:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft, oval skiva, rikligt ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 36 minutes left, 2021-05-08, 16:14
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
ARNE JACOBSEN, "Myggan", stolar, 2 st, Fritz Hansen, ...
Estimate: 2 000 SEK
16 hours 48 minutes left, 2021-05-08, 16:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtöljer, 1-par, 2000-tal, för Getama, ...
Estimate: 12 500 SEK
16 hours 52 minutes left, 2021-05-08, 16:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 16 000 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online