Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (329)

Subcategories: All auctions, Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
723426
724187
724194
723234
NILS & KAJSA STRINNING, "String", (3dlr) 1 lådhurts, ...
Estimate: 3 500 SEK
3 minutes left, 2020-01-20, 15:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
ARNE JACOBSEN, "Sjuan", stolar, 8 st, Fritz Hansen, ...
Estimate: 8 000 SEK
7 minutes left, 2020-01-20, 15:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 7 200 SEK
DAVID ROSÉN, karmstol, Nordiska Kompaniet, körsbär, klädd ...
Estimate: 4 000 SEK
15 minutes left, 2020-01-20, 15:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 600 SEK
BÖRGE LINDAU, barstol, S-70, för Lammhults, höjd 70 cm
Estimate: 800 SEK
31 minutes left, 2020-01-20, 15:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 400 SEK
 
724096
723889
723899
724764
MILOTT & LILIBET, soffbord, Strandfynd, stomme i återvunnet ...
Estimate: 1 500 SEK
35 minutes left, 2020-01-20, 15:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
BYRÅ, 1800-tal, 4-lådig, bemålad, höjd ca 103, 46x92 cm, ...
Estimate: 2 500 SEK
41 minutes left, 2020-01-20, 15:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
KARMFÅTÖLJER, 1 par, 1970-tal, betsat trä, klädsel i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 23 minutes left, 2020-01-20, 16:22
Magasin 5, Stockholm
 
DRAGKISTA, omkring 1800, sengustaviansk, fanérad i mahogny, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 39 minutes left, 2020-01-20, 16:38
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 600 SEK
 
723818
724329
723870
724216
PIEDESTAL, 1900-talets andra hälft, stomme av bronserat ...
Estimate: 1 000 SEK
1 hour 45 minutes left, 2020-01-20, 16:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 900 SEK
BOKSNURRA, 1900-talets första hälft, med intarsia, höjd 79, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 21 minutes left, 2020-01-20, 17:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
BOCKBORD, 1900-talets första hälft, benställning med hylla, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 hours 27 minutes left, 2020-01-20, 17:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
STOL, 1700-tal, provinsarbete i rokoko, boand, genombruten ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 39 minutes left, 2020-01-20, 17:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
 
723920
723251
723248
723865
HALVMÅNBORD, 1800-talets slut, bemålad, svarvade ben, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 7 minutes left, 2020-01-20, 18:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPELBORD, mahognyfanér med mässingsinläggningar, låda med ...
Estimate: 1 200 SEK
3 hours 31 minutes left, 2020-01-20, 18:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
VITRINSKÅP, vitlackerat, överdel invändigt med belysning ...
Estimate: 2 500 SEK
4 hours 1 minutes left, 2020-01-20, 19:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
MAGNUS OLESEN, 2 par, Danmark, 1960/70-tal, Durup, klädsel ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 6 minutes left, 2020-01-20, 19:05
Magasin 5, Stockholm
 
 
724065
722346
721232
723879
AXEL EINAR HJORTH, "Modell OK", matbord, Nordiska Kompaniet ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 43 minutes left, 2020-01-20, 19:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BRICKBORD, "Julius", Engström Myrstrand, Tingström, Bra ...
Estimate: 800 SEK
4 hours 45 minutes left, 2020-01-20, 19:44
Linnégatan 21, Norrköping
 
BORD, 1900-talets fjärde kvartal, kromad metall, tre ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 49 minutes left, 2020-01-20, 19:48
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 800 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, jugend, 3-lådig, höjd ca 86, ...
Estimate: 2 500 SEK
5 hours 4 minutes left, 2020-01-20, 20:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
721231
723411
723820
723422
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt/andra hälft, målade, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 15 minutes left, 2020-01-20, 20:14
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
CARL MALMSTEN, "Stora fjäderbrickan", fåtölj, ek, märkt med ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 18 minutes left, 2020-01-20, 20:17
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
BYRÅ, 1900-talets mitt, gustaviansk stil, mahogny, tre ...
Estimate: 2 500 SEK
5 hours 24 minutes left, 2020-01-20, 20:23
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
EMMA OLBERS, "Landala", matbord, för Tre Sekel, behandlad ...
Estimate: 6 000 SEK
5 hours 28 minutes left, 2020-01-20, 20:27
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
724156
723929
723428
722409
FÅTÖLJER, ett par, klädd i ljusblå textil, svarvade ben ...
Estimate: 1 200 SEK
5 hours 30 minutes left, 2020-01-20, 20:29
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft, art deco/rokokostil, skiva ...
Estimate: 3 000 SEK
5 hours 41 minutes left, 2020-01-20, 20:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
OEO STUDIO, "Coco Dining Chair", stol, Gubi, Danmark, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 58 minutes left, 2020-01-20, 20:57
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
BÄNK, 1900-talets första hälft, bemålad, nyckelskyltar i ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 60 minutes left, 2020-01-20, 20:59
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
723427
722404
723962
724347
ENGLESSON, "2000 Natural Oak", soffbord & lampbord, 2st, ...
Estimate: 3 500 SEK
6 hours 18 minutes left, 2020-01-20, 21:17
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 600 SEK
SKÅP, 2 dlr, 1900-talets början, bemålat, beslag i hamrad ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 42 minutes left, 2020-01-20, 21:41
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SALONGSBORD, 1800-talets andra häldt, nyrenässans, 2 ...
Estimate: 2 500 SEK
6 hours 44 minutes left, 2020-01-20, 21:43
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
KARMSTOL, tidigt 1900-tal, björk klädsel i brunt skinn, ...
Estimate: 2 000 SEK
19 hours 33 minutes left, 2020-01-21, 10:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
724434
724462
724511
724616
SOFFA, samtida, conjaksfärgat läder, reglerbar rygg och ...
Estimate: 2 000 SEK
19 hours 41 minutes left, 2020-01-21, 10:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
ÅMELLS MÖBLER, mat- / bargrupp, 7 delar, samtida, ...
Estimate: 6 000 SEK
20 hours 1 minutes left, 2020-01-21, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft, skivor i glas, ...
Estimate: 1 500 SEK
20 hours 5 minutes left, 2020-01-21, 11:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal, teak, lådor och skåpsektioner, höjd ...
Estimate: 3 000 SEK
20 hours 13 minutes left, 2020-01-21, 11:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
 
724241
724415
723923
723275
YRJÖ KUKKAPURO, karmstolar, 1 par, Skaala, förkromade ...
Estimate: 1 200 SEK
20 hours 33 minutes left, 2020-01-21, 11:32
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 550 SEK
BARSKÅP, England, 1900-talets andra hälft, mahogny, beslag ...
Estimate: 5 000 SEK
20 hours 37 minutes left, 2020-01-21, 11:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
GAD (Gute Art Design), matbord, samtida, ek, märkt, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
20 hours 51 minutes left, 2020-01-21, 11:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
NANNA DITZEL, stolar, 4 st, "Trinidad" modell 3298, ...
Estimate: 5 000 SEK
21 hours 1 minutes left, 2020-01-21, 12:00
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 3 200 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK