Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (368)

Subcategories: All auctions, Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
598826
598820
598575
598791
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, ...
Estimate: 5 000 SEK
6 hours 44 minutes left, 2018-12-14, 10:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 800 SEK
SKRIVSKÅP, tvådelad, delvis 1800-tal, överdel med skåpsdel, ...
Estimate: 5 000 SEK
7 hours 28 minutes left, 2018-12-14, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
KURT ÖSTERVIG, satsbord, 4 dlr, ek, Jason, Danmark, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 58 minutes left, 2018-12-14, 11:30
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 1 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", karmfåtölj, 1940-tal, stomme i ...
Estimate: 4 000 SEK
8 hours 2 minutes left, 2018-12-14, 11:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
 
598030
597836
598280
599009
MATSALSBORD, fanerat med mahogny, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 6 000 SEK
8 hours 8 minutes left, 2018-12-14, 11:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
GALGHÅLLARE, 1950-tal, Ycki, fanérad i mahogny, höjd ca ...
Estimate: 1 200 SEK
8 hours 30 minutes left, 2018-12-14, 12:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, klädsel i blå ...
Estimate: 5 000 SEK
8 hours 34 minutes left, 2018-12-14, 12:06
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 4 400 SEK
ARNE JACOBSEN, "Ägget", fåtölj, Fritz Hansen, Danmark ...
Estimate: 50 000 SEK
8 hours 38 minutes left, 2018-12-14, 12:10
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 40 000 SEK
 
598915
598821
598919
598996
HERRBETJÄNT, 1900-talets andra hälft, svartbemålad, 2 ...
Estimate: 1 500 SEK
8 hours 42 minutes left, 2018-12-14, 12:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
VIKSKÄRM, 1900-tal, Kina, bemålat papper med motiv av ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 46 minutes left, 2018-12-14, 12:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES "EA 107", skrivbordsstol, Herman ...
Estimate: 5 000 SEK
8 hours 56 minutes left, 2018-12-14, 12:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
BARSTOLAR, 1 par, 2000-tal, sits i svart skinn, ben i ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 60 minutes left, 2018-12-14, 12:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
599012
598906
598958
598793
ACTON SCHUBELL & IB MADSEN, fåtölj, "Tove", Bovenkamp, ...
Estimate: 2 000 SEK
9 hours 38 minutes left, 2018-12-14, 13:10
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 750 SEK
SIDBOBORD, med låda, 1900-tal, gråbemålat, draghandtag i ...
Estimate: 2 000 SEK
9 hours 56 minutes left, 2018-12-14, 13:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
STOLAR, 4 st, stockholmsarbete, sengustavianska, träskuren ...
Estimate: 8 000 SEK
10 hours 28 minutes left, 2018-12-14, 14:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 200 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtölj, 1940-tal, stomme i böjträ av ...
Estimate: 4 000 SEK
10 hours 32 minutes left, 2018-12-14, 14:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
 
598797
598823
598712
598995
MONTINA, stolar, 4 st, Italien, vitlaserad stomme, flätad ...
Estimate: 2 000 SEK
10 hours 38 minutes left, 2018-12-14, 14:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
BRICKBORD, 1800-tal, bemålat, lös bricka i blåt, glasskiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
10 hours 56 minutes left, 2018-12-14, 14:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
YNGVE EKSTRÖM, bord, "Lamino", Swedese, bok, tredelad ...
Estimate: 1 500 SEK
11 hours 30 minutes left, 2018-12-14, 15:02
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 300 SEK
BARSTOLAR, 1 par, 2000-tal, sits i svart skinn, ben i ...
Estimate: 2 000 SEK
11 hours 48 minutes left, 2018-12-14, 15:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
598731
598985
598735
598801
HANS J WEGNER, fåtölj, modell GE-290, Getama, Danmark, ...
Estimate: 5 000 SEK
11 hours 52 minutes left, 2018-12-14, 15:24
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 3 800 SEK
MATBORD, Desalto Every fast, skiva svart laminat med svart ...
Estimate: 3 000 SEK
12 hours 4 minutes left, 2018-12-14, 15:36
Magasin 5, Stockholm
 
HANS J WEGNER, fåtölj, modell GE-290A, Getama, Danmark, ...
Estimate: 4 000 SEK
12 hours 34 minutes left, 2018-12-14, 16:06
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 2 200 SEK
MONTINA, stolar, 5 st, Italien, vitlaserad stomme, flätad ...
Estimate: 2 500 SEK
12 hours 38 minutes left, 2018-12-14, 16:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
 
598830
598279
598878
598910
YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj med fotpall, Swedese, ...
Estimate: 5 000 SEK
12 hours 52 minutes left, 2018-12-14, 16:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Jetson", Dux, klädsel i svart ...
Estimate: 8 000 SEK
12 hours 56 minutes left, 2018-12-14, 16:28
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 12 000 SEK
MÖSSBORD, 17/1800-tal, furu, låda i sargen, höjd 72, 106x73 ...
Estimate: 2 000 SEK
13 hours 30 minutes left, 2018-12-14, 17:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets första hälft, svartbemålade, ...
Estimate: 3 000 SEK
13 hours 34 minutes left, 2018-12-14, 17:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
598920
599036
598324
592763
KLÄDSKÅP, 20-talsklassicism, vitbemålat, invändigt med tre ...
Estimate: 3 000 SEK
13 hours 48 minutes left, 2018-12-14, 17:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SKÄNK, tidigt 1800-tal, gustaviansk stil, bemålad, två ...
Estimate: 3 500 SEK
14 hours 6 minutes left, 2018-12-14, 17:38
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
KONTORSSTOL, England, läderklädd, höjd ca 85 cm
Estimate: 2 000 SEK
14 hours 34 minutes left, 2018-12-14, 18:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
JONAS IHREBORN, "Seventy Five", Fåtölj, samtida, stomme i ...
Estimate: 5 000 SEK
14 hours 44 minutes left, 2018-12-14, 18:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
 
598827
598908
598347
599001
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets mitt, enligt uppgift köpta på ...
Estimate: 1 500 SEK
15 hours 28 minutes left, 2018-12-14, 19:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
BANKETT, 1900-talets andra hälft, rokokostil, gråbemålad, ...
Estimate: 2 500 SEK
15 hours 30 minutes left, 2018-12-14, 19:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
MATHIEU MATEGOT, tillskriven, serveringsvagn, Frankrike ...
Estimate: 3 000 SEK
15 hours 32 minutes left, 2018-12-14, 19:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SKANDIFORM, fåtöljer, 2 st, 2000-tal, rygg- och sits klädda ...
Estimate: 1 500 SEK
15 hours 48 minutes left, 2018-12-14, 19:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
598899
598955
598228
598953
BYRÅ, 1900-talets början, jugend, med fyra lådor, ...
Estimate: 2 500 SEK
15 hours 51 minutes left, 2018-12-14, 19:23
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
ILMARI LAPPALAINEN, "Pulkka", liggfåtölj med fotpall, Asko, ...
Estimate: 5 000 SEK
15 hours 54 minutes left, 2018-12-14, 19:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
BÖRGE MOGENSEN, matbord, "Öresund", Karl Andersson, bok, ...
Estimate: 5 000 SEK
16 hours 1 minutes left, 2018-12-14, 19:33
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 400 SEK
ILMARI LAPPALAINEN, "Pulkka", liggfåtölj med fotpall, Asko, ...
Estimate: 5 000 SEK
16 hours 15 minutes left, 2018-12-14, 19:47
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK