Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (339)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
813963
814011
816024
812217
SOFFBORD samt SIDOBORD, massivt alträ, USA, samtida, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 minutes left, 2020-09-23, 14:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt, teak, löstagbara birckor, ...
Estimate: 2 000 SEK
8 minutes left, 2020-09-23, 14:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SÄNGGAVEL, möjligen Dux, massiv mahogny med intarsia, ...
Estimate: 1 500 SEK
14 minutes left, 2020-09-23, 14:08
Magasin 5, Stockholm
 
CHARLES & RAY EAMES, "Aluminium Chair", kontorsstol / ...
Estimate: 4 000 SEK
28 minutes left, 2020-09-23, 14:22
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 3 000 SEK
 
813970
814043
815243
815510
JEAN MARIE MASSAUD, fåtöljer, (2), "Aston", formgiven 2006 ...
Estimate: 6 500 SEK
34 minutes left, 2020-09-23, 14:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 7 000 SEK
TABURETTER, 1 par, gustavianska, 17/1800-tal bemålade, ...
Estimate: 5 000 SEK
1 hour 34 minutes left, 2020-09-23, 15:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, tidigt 1900-tal, valnöt, svängd rygg, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 40 minutes left, 2020-09-23, 15:34
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, 1 par, "Samsas", klädda i ...
Estimate: 4 000 SEK
1 hour 44 minutes left, 2020-09-23, 15:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 400 SEK
 
813987
816142
814841
816465
STOLAR, 4 st, omkring 1800-talets mitt, empirestil, stomme ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 46 minutes left, 2020-09-23, 15:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SCHACKBORD, 1800-talets senare del, Italien, fanerat i ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 10 minutes left, 2020-09-23, 16:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
POTTSKÅP, 1 par, "Västra Ny", Ikea 1700-talsserie, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 22 minutes left, 2020-09-23, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, bemålat, 2 lådor, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 28 minutes left, 2020-09-23, 17:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
 
814046
815955
815798
815806
JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), ...
Estimate: 6 000 SEK
3 hours 40 minutes left, 2020-09-23, 17:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 5 600 SEK
INGVAR ANDERSSON, "Florida", blombord, (Stockum), teak, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 48 minutes left, 2020-09-23, 17:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
BORDSKANON, gjutjärn, Stafsjö Bruk, lavett av trä, längd ca ...
Estimate: 800 SEK
4 hours 18 minutes left, 2020-09-23, 18:12
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
STOL, design Francesca & Robby Cantar modell 'Forest', ...
Estimate: 1 000 SEK
4 hours 20 minutes left, 2020-09-23, 18:14
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 1 500 SEK
 
813972
815844
810939
812129
JEAN MARIE MASSAUD, fåtölj, "Aston", formgiven 2006 för ...
Estimate: 3 500 SEK
4 hours 24 minutes left, 2020-09-23, 18:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 500 SEK
FREDRIK SCHRIEVER-ABELN, soffbord, "nr 9", Örebro ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 28 minutes left, 2020-09-23, 18:22
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 400 SEK
BRUNO MATHSSON, "Mio", karmstolar, 8 st, tillverkade för ...
Estimate: 4 000 SEK
4 hours 34 minutes left, 2020-09-23, 18:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
CAKESTAND, 1900-tal, i 5 våningar, mahogny, fällbart, höjd ...
Estimate: 1 000 SEK
5 hours 16 minutes left, 2020-09-23, 19:10
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
807477
815396
815915
813966
JALUSISKÅP, ekfanér, 1900-talets första hälft, invändig ...
Estimate: 1 000 SEK
5 hours 30 minutes left, 2020-09-23, 19:24
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
KOLONNER, 1 par, samtida, bemålat och bronserat, ...
Estimate: 6 000 SEK
5 hours 46 minutes left, 2020-09-23, 19:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
BORD, med glasskiva, rund modell, smide och rotting, höjd ...
Estimate: 1 000 SEK
6 hours 16 minutes left, 2020-09-23, 20:10
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
STOLAR, 4 st, Italien, stomme i pinjeträ, inköpa på Pottery ...
Estimate: 1 500 SEK
6 hours 20 minutes left, 2020-09-23, 20:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
813971
810370
807482
815016
JEAN MARIE MASSAUD, fåtölj, "Aston", formgiven 2006 för ...
Estimate: 3 500 SEK
6 hours 22 minutes left, 2020-09-23, 20:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
CARL MALMSTEN, "Släden", satsbord i 3 dlr, teak, brickmärkt ...
Estimate: 10 000 SEK
6 hours 24 minutes left, 2020-09-23, 20:18
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 5 600 SEK
HYLLA, jugend, omkring 1900, fristående modell, höjd ca 117 ...
Estimate: 2 500 SEK
6 hours 40 minutes left, 2020-09-23, 20:34
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 200 SEK
GEMLA MÖBLER, "Symphoni", karmstolar, 6 st, stolar, 4 st., ...
Estimate: 10 000 SEK
6 hours 42 minutes left, 2020-09-23, 20:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
 
815244
814777
815522
811318
PHILIPPE STARCK, stolar, 4 st, "Victoria Ghost", Kartell, ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 48 minutes left, 2020-09-23, 20:42
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 450 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, "Fanett", stolar, 4 st., Edsbyverken, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 6 minutes left, 2020-09-23, 21:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
CARL MALMSTEN, soffa, "Samsas", klädd i rödrandigt ylle, ...
Estimate: 4 000 SEK
7 hours 22 minutes left, 2020-09-23, 21:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
THOMAS BERGLUND, "Nippon Giraffe", skulptural stol, K2 ...
Estimate: 1 000 SEK
21 hours 14 minutes left, 2020-09-24, 11:08
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 350 SEK
 
811485
812850
813978
813992
RONAN & ERWAN BOUROULLEC, "Striped Sedia" 1+3st, för Magis, ...
Estimate: 2 500 SEK
21 hours 38 minutes left, 2020-09-24, 11:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
FÅTÖLJER, 3 st., Ikea, 1990-tal, kromade ben, stoppade och ...
Estimate: 2 000 SEK
22 hours 8 minutes left, 2020-09-24, 12:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
FÅTÖLJER, 1960-tal, ek, lösa sitt- och ryggplymåer i olika ...
Estimate: 3 000 SEK
22 hours 44 minutes left, 2020-09-24, 12:38
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 3 400 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets mitt, delbart, övre del med 3 ...
Estimate: 5 000 SEK
22 hours 46 minutes left, 2020-09-24, 12:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 950 SEK
 
813993
813999
814244
814511
SMINKBORD 1900-tal, mahogny, tre lådor och en skåpsdörr ...
Estimate: 3 000 SEK
22 hours 48 minutes left, 2020-09-24, 12:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
FÄLLSTOLAR, 3 st, med armstöd, bok, 1900-tal sitthöjd ca ...
Estimate: 1 000 SEK
22 hours 50 minutes left, 2020-09-24, 12:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
KLAFFBORD, 1800-tal, mahogny, ben med hjultrissor i ...
Estimate: 3 000 SEK
22 hours 56 minutes left, 2020-09-24, 12:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
IKEA, "Leksvik", bokhylla, 1900-talets slut, lackerad i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2020-09-24, 13:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK