Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (521)

Subcategories: All auctions, Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
615409
617718
615528
617623
SOFFA, K A Roos, 3-sits, stomme i valnöt, vändbara kuddar, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 hours 3 minutes left, 2019-02-23, 10:24
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 500 SEK
DIVAN, 1900talets första kvartal, svarvade ben med ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 11 minutes left, 2019-02-23, 10:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 400 SEK
HARRI KOSKINEN, 1 par, Lounge Chairs HK002 by Artek, ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 43 minutes left, 2019-02-23, 11:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
BROBERG & RIDDERSTRÅLE, 2 dlr, soffbord, "Tati", Asplund, ...
Estimate: 8 000 SEK
3 hours 47 minutes left, 2019-02-23, 11:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 000 SEK
 
615578
615581
615879
617551
BOKHYLLA, 1930/40-tal, bemålad, med lådor, nyckelbussningar ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 51 minutes left, 2019-02-23, 11:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SKÄNK, 1900-talets första hälft, bemålad, med stenskiva, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 1 minutes left, 2019-02-23, 11:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
STOL, Kina, 1900-tal, skuren dekor i relief med motiv av ...
Estimate: 150 EUR
4 hours 5 minutes left, 2019-02-23, 11:26
Södra kajen 14, Helsingfors
 
SOFFA, 1900-talets andra hälft, svängd 2,5-sitsmodell, på ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 11 minutes left, 2019-02-23, 11:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
617289
615880
617539
617583
CHIFFONJÉ, sengustaviansk, fanerad med mahogny, 2 delad, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 15 minutes left, 2019-02-23, 11:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, helstoppad klädsel i beige ...
Estimate: 150 EUR
4 hours 19 minutes left, 2019-02-23, 11:40
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 30 EUR
GILLIS LUNDGREN, "Pixi", fåtöljer, 1 par, IKEA, 1970-tal, ...
Estimate: 2 500 SEK
4 hours 45 minutes left, 2019-02-23, 12:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
KENNETH BERGENBLAD, "Hercules", kontorsstol, Dux, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 5 minutes left, 2019-02-23, 12:26
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 300 SEK
 
617604
617715
615589
617600
FÅTÖLJ, kromad stomme på hjul och naturfärgad canvas, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 11 minutes left, 2019-02-23, 12:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Ingrid", med fotpall, stomme i ...
Estimate: 3 000 SEK
5 hours 15 minutes left, 2019-02-23, 12:36
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 800 SEK
SOFFA, 3-sits, klädd i svart skinn, lösa sitt- och ...
Estimate: 3 000 SEK
5 hours 39 minutes left, 2019-02-23, 13:00
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 100 SEK
JENS JUUL EILERSEN, soffa, Eilersen, modell "Great Lift", ...
Estimate: 4 000 SEK
5 hours 51 minutes left, 2019-02-23, 13:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
617689
614382
615883
617633
JOANNA OCIAS, byråer, 1 par, Stockholm Werkstätte, fanerade ...
Estimate: 4 000 SEK
6 hours 11 minutes left, 2019-02-23, 13:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj och fotpall, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 43 minutes left, 2019-02-23, 14:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
BYRÅ / SKÅP, Kina, 1800-tal, svartlackerad med röda blommor ...
Estimate: 200 EUR
6 hours 49 minutes left, 2019-02-23, 14:10
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 65 EUR
FÅTÖLJ, "Oxford", Firma Svenskt Tenn, grön textilklädsel, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 53 minutes left, 2019-02-23, 14:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
615573
615634
617070
616618
FÅTÖLJ, för upphängning (ställning saknas) , rotting, ...
Estimate: 1 000 SEK
6 hours 59 minutes left, 2019-02-23, 14:20
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 850 SEK
GUNGSTOL, "Gyngestol Nr. 3", Illum Wikkelsö, för N ...
Estimate: 1 200 SEK
7 hours 9 minutes left, 2019-02-23, 14:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 500 SEK
JONAS BOHLIN, "Zink", tidskriftshylla, Källemo, stome i ...
Estimate: 1 500 SEK
7 hours 19 minutes left, 2019-02-23, 14:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
BRUNO MATHSSON, ''Jetson'', fåtölj, 2000-tal, DUX, klädsel ...
Estimate: 5 000 SEK
7 hours 41 minutes left, 2019-02-23, 15:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
 
617398
617683
617635
615636
PETER KARPF, regissörsstolar, 1 par, modell Classic, Trip ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 47 minutes left, 2019-02-23, 15:08
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 4 600 SEK
STOLAR, 4 st., Avarte, brunlackerad stomme, klädd i skinn, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 57 minutes left, 2019-02-23, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
KLAFFBORD, 1900-talets första hälft, skiva fanerat i ...
Estimate: 2 500 SEK
8 hours 5 minutes left, 2019-02-23, 15:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
HATTHYLLA, funkis, omkring 1900-talets mitt, aluminium och ...
Estimate: 1 200 SEK
8 hours 13 minutes left, 2019-02-23, 15:34
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 300 SEK
 
617669
617634
617629
617663
STOLAR, 5 st., så kallade Bellmanstolar, 1900-tal, ...
Estimate: 2 500 SEK
8 hours 17 minutes left, 2019-02-23, 15:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
BOCKBORD, furu, 1800-tal, höjd ca 73, 104x70 cm
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 41 minutes left, 2019-02-23, 16:02
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 600 SEK
BIBLIOTEKSSTEGAR, 2 st, samtida, viktoriansk stil, höjd 38 ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 45 minutes left, 2019-02-23, 16:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
CARL MALMSTEN, slagbord, "Vapensmeden", formgiven 1949, ...
Estimate: 4 000 SEK
8 hours 55 minutes left, 2019-02-23, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
 
615036
616550
617067
616816
SOFFA, 3-sits, stomme i ek, bumerangformade gavlar, ...
Estimate: 4 000 SEK
9 hours 7 minutes left, 2019-02-23, 16:28
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 400 SEK
ÅKE AXELSSON (född 1932), "Vaxholmaren", stolar, 4 st., ...
Estimate: 3 000 SEK
9 hours 39 minutes left, 2019-02-23, 17:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 6 000 SEK
HÖGT BORD, sent 1800-tal, mörklackerat trä, Kina, 44 x44 ...
Estimate: 200 EUR
9 hours 43 minutes left, 2019-02-23, 17:04
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 80 EUR
KARMSTOLAR, 4 st, samtida, underrede i förkromade stålrör, ...
Estimate: 2 000 SEK
10 hours 3 minutes left, 2019-02-23, 17:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
617720
617632
617191
615610
BYRÅ, med uppsats, senbarock, fanérad i alm och almrot, ...
Estimate: 4 000 SEK
10 hours 13 minutes left, 2019-02-23, 17:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
HANS J WEGNER, "AT-310", matbord, Andreas Tuck, Danmark, ...
Estimate: 10 000 SEK
11 hours 5 minutes left, 2019-02-23, 18:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
BLOMBORD, koppar, 1900-talets mitt, monterat i ...
Estimate: 2 000 SEK
11 hours 17 minutes left, 2019-02-23, 18:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
TOVE & EDVARD KINDT-LARSEN, soffa / dagbädd, stomme i teak, ...
Estimate: 2 500 SEK
11 hours 39 minutes left, 2019-02-23, 19:00
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 950 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK