Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (229)

Subcategories: All auctions, Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
656505
655736
656504
657733
ALBERTO MEDA, ''Meda'' kontorsstol, Vitra, 2000-tal, ...
Estimate: 4 000 SEK
33 minutes left, 2019-06-26, 12:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SKRIN, på benställning, barockstil, omkring 1900, skrin i ...
Estimate: 1 500 SEK
37 minutes left, 2019-06-26, 12:20
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 450 SEK
ALBERTO MEDA, ''Meda'' kontorsstol, Vitra, 2000-tal, ...
Estimate: 4 000 SEK
45 minutes left, 2019-06-26, 12:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, gråbemålat, med låda i ...
Estimate: 2 500 SEK
57 minutes left, 2019-06-26, 12:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
 
658103
658115
657433
655900
SIDEBOARD, samtida, Indien, fanérat i mahogny, gångjärn i ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 37 minutes left, 2019-06-26, 13:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BRASSKYDD, koppar och smide, 1900-talets första hälft. ...
Estimate: 1 500 SEK
1 hour 41 minutes left, 2019-06-26, 13:24
Geijersgatan 14, Gothenburg
 
ALBERTO MEDA, "Mesh office chair", 4 st, kontorsstolar, ...
Estimate: 4 000 SEK
1 hour 45 minutes left, 2019-06-26, 13:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, Karl-Johan, 1800-tal, björk, undertill ...
Estimate: 1 200 SEK
2 hours 1 minutes left, 2019-06-26, 13:44
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 2 600 SEK
 
656560
654302
658071
658196
FÅTÖLJER, 1 par, 1960-/70-tal, stomme i bambu lindad i ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 29 minutes left, 2019-06-26, 14:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, "EJ-70 R Partner" ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 37 minutes left, 2019-06-26, 15:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
KARMSTOL, med FOTPALL, 1900-talets andra hälft, sk ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 45 minutes left, 2019-06-26, 15:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SKÄNK, sengustaviansk, 1800-tal, vitmålad, höjd ca 126, ...
Estimate: 2 500 SEK
3 hours 53 minutes left, 2019-06-26, 15:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
 
656561
655773
658078
655916
FÅTÖLJER, 1 par, 1960-/70-tal, stomme i bambu lindad i ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 17 minutes left, 2019-06-26, 16:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
BOKHYLLA, 1900-talets första hälft, fanérad i betsat björk, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 hours 37 minutes left, 2019-06-26, 16:20
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
ÖRONLAPPSFÅTÖLJ, reliefmönstrad vinröd klädsel, sitthöjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 45 minutes left, 2019-06-26, 16:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
STOLAR, 4 st, Karl-Johan, 1800-tal, björk, 1 st märkt ...
Estimate: 1 000 SEK
5 hours 1 minutes left, 2019-06-26, 16:44
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
655732
658116
657358
657716
PIEDESTAL, empirestil, 1900-talets mitt, bronserat trä, ...
Estimate: 1 000 SEK
5 hours 17 minutes left, 2019-06-26, 17:00
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
MATBORD, 1900-talets första kvartal, stomme fanerad i ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 37 minutes left, 2019-06-26, 17:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
JOHANNES FOERSOM & PETER HIORT LORENZEN, "Atlas", ...
Estimate: 5 000 SEK
5 hours 45 minutes left, 2019-06-26, 17:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
MATBORD, omkring 1900, gråmålat underrede, svartmålad ...
Estimate: 4 000 SEK
5 hours 53 minutes left, 2019-06-26, 17:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
 
656723
655868
658118
655855
MATBORD, sannolikt Italien, 1960-tal, rektangulär skiva av ...
Estimate: 4 000 SEK
6 hours 1 minutes left, 2019-06-26, 17:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
PETER HVIDT & ORLA MØLGAARD, soffgrupp, 3 dlr, "Minerva" ...
Estimate: 15 000 SEK
6 hours 25 minutes left, 2019-06-26, 18:08
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 14 500 SEK
TIDNINGSSTÄLL, 1900-talets fösta hälft, stomme fanerad i ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 37 minutes left, 2019-06-26, 18:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 800 SEK
FÄLLBORD, Anders Jacob Rosendahl (mästare i Arboga ...
Estimate: 1 000 SEK
7 hours 5 minutes left, 2019-06-26, 18:48
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 400 SEK
 
656320
656831
656700
654304
ALVAR AALTO, karmstolar, 4 st, "Stol 45", Artek, Finland, ...
Estimate: 2 000 SEK
7 hours 17 minutes left, 2019-06-26, 19:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SITTGRUPP; 3 dlr, ett par fåtöljer samt ovalt bord med ...
Estimate: 1 500 SEK
7 hours 26 minutes left, 2019-06-26, 19:09
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 400 SEK
STOLAR, 4 st, 1900-talets första hälft, böjträ, ek, ...
Estimate: 2 000 SEK
7 hours 35 minutes left, 2019-06-26, 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
JOHANNES FOERSON & PETER HIORT-LORENZEN, "EJ-70 R Partner" ...
Estimate: 2 000 SEK
7 hours 50 minutes left, 2019-06-26, 19:33
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
657741
658132
656693
657715
HALVMÅNEBORD, 1900-talet första hälft, gråbemålad, höjd ca ...
Estimate: 1 500 SEK
7 hours 56 minutes left, 2019-06-26, 19:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
MATBORD, "Superellips", Piet Hein och Bruno Mathsson för ...
Estimate: 3 500 SEK
8 hours 35 minutes left, 2019-06-26, 20:18
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
FÅTÖLJER, 1 par, 1800-talets slut, svaravde framben med ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 47 minutes left, 2019-06-26, 20:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SKÅP, 1900-talets första hälft, gråbemålat, mässingsbeslag, ...
Estimate: 2 500 SEK
8 hours 53 minutes left, 2019-06-26, 20:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
 
657220
655725
657193
658073
VITRINSKÅP, slutet av 1900-talet stomme i massivt körsbär, ...
Estimate: 2 500 SEK
9 hours 8 minutes left, 2019-06-26, 20:51
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SOFFA, nyrokoko, 1800-talets slut, fanérad i valnöt, ...
Estimate: 1 500 SEK
9 hours 20 minutes left, 2019-06-26, 21:03
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
FINN JUHL, soffbord, Bovirke, Danmark 1950-tal, ...
Estimate: 8 000 SEK
9 hours 26 minutes left, 2019-06-26, 21:09
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 400 SEK
KARMSTOL, med FOTPALL, 1900-talets andra hälft, sk ...
Estimate: 2 500 SEK
9 hours 32 minutes left, 2019-06-26, 21:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
 
657230
655819
657713
655984
JONAS LINDVALL, "Oak", pallar/barstolar, 5 st., ek, för ...
Estimate: 3 000 SEK
9 hours 41 minutes left, 2019-06-26, 21:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 400 SEK
MATBORD och STOLAR, 4 st, bordet med två halvmåneformade ...
Estimate: 5 000 SEK
9 hours 47 minutes left, 2019-06-26, 21:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
MATBORD, jugend, 1900-talets första hälft, gråbemålad, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
9 hours 56 minutes left, 2019-06-26, 21:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SNEDKLAFFSSEKRETÄR, 1800-tal, barockstil, ek, 3 lådor, ...
Estimate: 1 500 SEK
10 hours 2 minutes left, 2019-06-26, 21:45
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 400 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK