Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (418)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
758158
757803
759185
758526
FÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft, svarvade spjälor, ...
Estimate: 800 SEK
< 1 minute left, 2020-04-08, 13:00
Linnégatan 21, Norrköping
 
TAMBURMAJOR, 1900-talets andra hälft, förgylld, krokar i ...
Estimate: 2 000 SEK
3 minutes left, 2020-04-08, 13:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
DOMO DESIGN, hylla, grålackerat stål, 4 hyllplan, höjd ca ...
Estimate: 3 000 SEK
7 minutes left, 2020-04-08, 13:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, 1800-talets slut, Louis XVI-stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
13 minutes left, 2020-04-08, 13:12
Magasin 5, Stockholm
 
 
757769
758002
759360
757967
FÅTÖLJ, 1900-talets tredje kvartal, Lani Möbler, Malmö, ...
Estimate: 2 000 SEK
15 minutes left, 2020-04-08, 13:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johan stil, 1900-talets början, ...
Estimate: 1 500 SEK
17 minutes left, 2020-04-08, 13:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
HERRBYRÅ, omkring år 1900, senempirestil, fanérad med ...
Estimate: 4 000 SEK
19 minutes left, 2020-04-08, 13:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 800 SEK
YNGVE EKSTRÖM, 4 stolar, "Minett", Troeds, textil klädsel, ...
Estimate: 2 000 SEK
23 minutes left, 2020-04-08, 13:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
757968
759588
757949
758680
ALF SVENSSON, "Contourette Roto", fåtölj 1960/70-tal, ...
Estimate: 1 500 SEK
41 minutes left, 2020-04-08, 13:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SIDEBOARD, 1900-tal, gustaviansk stil, bestat lövträ, ...
Estimate: 2 000 SEK
45 minutes left, 2020-04-08, 13:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 000 SEK
VITRINSKÅP, 1960-tal, fanerat i riopalisander, ...
Estimate: 2 500 SEK
1 hour 3 minutes left, 2020-04-08, 14:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
KARMSTOL, rokokostil, 1800-talets andra hälft, fast stoppad ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 7 minutes left, 2020-04-08, 14:06
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 650 SEK
 
759734
759368
757858
757777
SYSKRIN, 1800-tal, nyrenässans, bemålat, invändigt med ...
Estimate: 1 500 SEK
1 hour 35 minutes left, 2020-04-08, 14:34
Magasin 5, Stockholm
 
KARMSTOL, 1900-talets första hälft, skuren dekor, sitthöjd ...
Estimate: 1 500 SEK
1 hour 41 minutes left, 2020-04-08, 14:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
MATGRUPP, 5 delar, 1950-tal, matbord, 2 st stolar, 2 st ...
Estimate: 2 000 SEK
2 hours 1 minutes left, 2020-04-08, 15:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SOFFBORD, 1950-tal, teak, detaljer i mässing på underrede, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 5 minutes left, 2020-04-08, 15:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 900 SEK
 
758697
759150
759340
758154
SÄNGBORD, 1 par, 1800/1900-tal, ek, skuren dekor, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
2 hours 13 minutes left, 2020-04-08, 15:12
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 1 000 SEK
SNØHÄTTA, soffbord, 2016, dubbla skivor av skiktlimmad ...
Estimate: 4 000 SEK
2 hours 31 minutes left, 2020-04-08, 15:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
PAUL McCOBB, soffbord, lönn, för Planner Group, ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 33 minutes left, 2020-04-08, 16:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SPELBORD, fanerat i valnöt, 1700-tal, rokoko, med intarsia ...
Estimate: 4 000 SEK
3 hours 43 minutes left, 2020-04-08, 16:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
 
758048
757439
759100
758519
SPELBORD, 1800-talets andra hälft, rikt skuren fot, skiva ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 49 minutes left, 2020-04-08, 16:48
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
ÅKE AXELSSON, stolar, 4 st Gärsnäs, 1990-tal, ursprungligen ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 3 minutes left, 2020-04-08, 17:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SOFFA, 1900-tal, sengustaviansk stil, bemålad, skuren ...
Estimate: 4 000 SEK
4 hours 17 minutes left, 2020-04-08, 17:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft, furu, höjd 74, 121x61 ...
Estimate: 1 200 SEK
4 hours 25 minutes left, 2020-04-08, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
 
758051
757121
759737
757945
OLE PIRA, ''Pira Panel'', Hyllsystem, 1900-talets mitt, 2 ...
Estimate: 1 500 SEK
4 hours 33 minutes left, 2020-04-08, 17:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SKRIVBORD Engelsk stil, trol 1900-talets senare hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 43 minutes left, 2020-04-08, 17:42
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
STOLAR, 1 par, 1800-talets första hälft, sengustavianska, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 5 minutes left, 2020-04-08, 18:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BARSKÅP, 1950-tal, med speglar och utdragsskiva, senare ...
Estimate: 2 500 SEK
5 hours 17 minutes left, 2020-04-08, 18:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
759722
759648
757997
759372
FÅTÖLJ, funkis 1930-40-tal, betsad björk och svart skinn, ...
Estimate: 400 EUR
5 hours 27 minutes left, 2020-04-08, 18:26
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 160 EUR
HYLLA, valnöt, 19/2000-tal, med spegel, svärtade krokar, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 hours 29 minutes left, 2020-04-08, 18:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SOFFA, 1940-tal, ylleklädsel, tre lösa sittplymåer, längd ...
Estimate: 3 000 SEK
5 hours 31 minutes left, 2020-04-08, 18:30
Magasin 5, Stockholm
 
BRUNO MATHSSON, "Jetson", fåtölj, DUX, formgivningsår 1969, ...
Estimate: 8 000 SEK
5 hours 47 minutes left, 2020-04-08, 18:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 7 400 SEK
 
759086
758143
758052
757950
IKEA, "Bergslagen", slagbord, Ikeas 1700-talsserie, ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 28 minutes left, 2020-04-08, 19:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 7 000 SEK
SPEGEL, Georg II, England 1700-talets första hälft, fanerad ...
Estimate: 10 000 SEK
6 hours 41 minutes left, 2020-04-08, 19:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 7 000 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets mitt, stoppad och med djuphäftad grön ...
Estimate: 1 500 SEK
6 hours 46 minutes left, 2020-04-08, 19:45
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
TAGE OLOFSSON, Ulferts, sideboard, 1960-tal, teakfanér, tre ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 54 minutes left, 2020-04-08, 19:53
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
757810
758512
757951
757985
SOFFA, 1700-tal, gustaviansk, bemålad, skuren dekor, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 5 minutes left, 2020-04-08, 20:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
DRAGKISTA, omkring år 1800, 2 delad, beslag i mässing, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 6 minutes left, 2020-04-08, 20:05
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal, tre lådor samt skåp med bakomliggande ...
Estimate: 2 000 SEK
7 hours 7 minutes left, 2020-04-08, 20:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
MARIT STIGSDOTTER, "Emma", soffbord, för Stolab, stomme i ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 14 minutes left, 2020-04-08, 20:13
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK