Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (578)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
843659
842307
845329
845384
CARL MALMSTEN, "Visingsö", soffa, 3-sits, stomme i gråmålat ...
Estimate: 2 000 SEK
7 minutes left, 2020-11-26, 10:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
AXEL EINAR HJORTH, 1 par, "Cecil", karmstolar, Svenska ...
Estimate: 8 000 SEK
11 minutes left, 2020-11-26, 10:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
SOFFBORD, samtida, metallstomme, skiva i betong, höjd 46, ...
Estimate: 1 200 SEK
17 minutes left, 2020-11-26, 10:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
STOLAR, 1 par, samtida, sitsar i konstläder, stomme i plast ...
Estimate: 1 500 SEK
21 minutes left, 2020-11-26, 10:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
846041
842334
844431
841201
BRUNO MATHSSON, "Pernilla 69", fåtölj, stomme i bok, ...
Estimate: 4 000 SEK
27 minutes left, 2020-11-26, 10:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 600 SEK
BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtölj, för DUX, modellen ...
Estimate: 3 000 SEK
33 minutes left, 2020-11-26, 10:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 6 200 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets andra hälft, fanerat, överdel med ...
Estimate: 4 500 SEK
35 minutes left, 2020-11-26, 10:44
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 600 SEK
BALJFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets första hälft, målade, ...
Estimate: 2 500 SEK
51 minutes left, 2020-11-26, 11:00
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 1 000 SEK
 
846150
846023
844497
842367
HELLEVI OJANEN, STOLAR, 6 st, modell 621, Artek ...
Estimate: 800 EUR
57 minutes left, 2020-11-26, 11:06
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 220 EUR
HÄNGSKÅP, 1900-talets början, bemålat, nyckelskyltar i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 5 minutes left, 2020-11-26, 11:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
BARSKÅP, 1900-talets andra hälft, klaff med bakomliggade ...
Estimate: 1 200 SEK
1 hour 11 minutes left, 2020-11-26, 11:20
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 800 SEK
ALVAR AALTO, matbord, Finland, Artek, L-ben och sarg i ...
Estimate: 3 000 SEK
1 hour 17 minutes left, 2020-11-26, 11:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
 
842820
844978
842557
842366
KARMSTOLAR, 1 par, jugend, 1900-talets början, ek, skuren ...
Estimate: 2 000 SEK
1 hour 21 minutes left, 2020-11-26, 11:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
BYRÅ med stenskiva, 1900-talets mitt, rokokostil, fanerad i ...
Estimate: 2 500 SEK
1 hour 27 minutes left, 2020-11-26, 11:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
KERSTIN OLBY "Lin" stol, samtida, märkt, Olby design, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 hour 31 minutes left, 2020-11-26, 11:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
ULLA CHRISTIANSSON, "Trippo", matbord, Karl Andersson & ...
Estimate: 6 000 SEK
1 hour 37 minutes left, 2020-11-26, 11:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
 
845958
846069
843664
846045
GERVASONI, fåtöljer, 1 par, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 7 000 SEK
1 hour 53 minutes left, 2020-11-26, 12:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
MATBORD, ek, 1960-tal, höjd ca 73, längd 140x96, med ...
Estimate: 2 500 SEK
2 hours 1 minutes left, 2020-11-26, 12:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
STOLAR, (2), "Ekhaga", Torkelson, rygg med ribbor, fast ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 9 minutes left, 2020-11-26, 12:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
BRUNO MATHSSON, "Pernilla 69", fåtölj, stomme i bok, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 15 minutes left, 2020-11-26, 12:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
 
843993
842740
844471
843751
KLÄDSKÅP, jugend, tidigt 1900-tal, två dörrar varav en med ...
Estimate: 8 000 SEK
2 hours 19 minutes left, 2020-11-26, 12:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 800 SEK
PIEDESTALER, 2 st., 1900-talets andra hälft, stomme i trä ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 33 minutes left, 2020-11-26, 12:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SOFFA, sk Howardsoffa, 2000-tal, grå textilklädsel, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 hours 37 minutes left, 2020-11-26, 12:46
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 4 200 SEK
FÅTÖLJ, 1900-talets andra hälft, brun skinnklädsel, ...
Estimate: 1 000 SEK
2 hours 57 minutes left, 2020-11-26, 13:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
 
844473
843947
842750
846149
MATBORD, 1800-tal, rund skiva, målad dekor, fyrdelad ...
Estimate: 3 000 SEK
3 hours 9 minutes left, 2020-11-26, 13:18
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 1 800 SEK
KARMSTOL, Offecct, grålackerat underrede, fast stoppad rygg ...
Estimate: 800 SEK
3 hours 13 minutes left, 2020-11-26, 13:22
Linnégatan 21, Norrköping
 
BRUNO MATHSSON, "Karin", fåtölj, Dux, samtida, brun ...
Estimate: 10 000 SEK
3 hours 17 minutes left, 2020-11-26, 13:26
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 9 000 SEK
ALVAR AALTO, BORD, NR 92. 1950-tal, teakfanerad bordsskiva, ...
Estimate: 3 000 EUR
3 hours 21 minutes left, 2020-11-26, 13:30
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 1 000 EUR
 
845365
845990
841199
842556
STOLAR, 1 par, samtida, sitsar i konstläder, stomme i plast ...
Estimate: 1 500 SEK
3 hours 59 minutes left, 2020-11-26, 14:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SKRIVBORD med stol, England, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 1 200 SEK
4 hours 3 minutes left, 2020-11-26, 14:12
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 700 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, Karl Johansstil, 1900-talets första ...
Estimate: 2 000 SEK
4 hours 7 minutes left, 2020-11-26, 14:16
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
KERSTIN OLBY "England" karmstol samt "Lilla Li" pall, ...
Estimate: 2 500 SEK
4 hours 35 minutes left, 2020-11-26, 14:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
845366
844854
842812
844786
STOLAR, 1 par, samtida, sitsar i konstläder, stomme i plast ...
Estimate: 1 500 SEK
4 hours 53 minutes left, 2020-11-26, 15:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BERTIL FRIDHAGEN, bokylla, Bodafors, undre del med fyra ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 5 minutes left, 2020-11-26, 15:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, jugend, 1900-talets början, ek, skuren ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 15 minutes left, 2020-11-26, 15:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SOFFA, "Waldorf", Duresta, England, textilklädsel, vändbara ...
Estimate: 6 000 SEK
5 hours 21 minutes left, 2020-11-26, 15:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
843737
845012
844433
846058
KARMSTOLAR, 1 par, Frankrike, 1800-talets andra hälft, ...
Estimate: 5 000 SEK
5 hours 25 minutes left, 2020-11-26, 15:34
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 200 SEK
VIKSKÄRM, tidigt 1900-tal, Asien, 4 delat, bemålad, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 29 minutes left, 2020-11-26, 15:38
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
POSTSKÅP, 1900-talets första hälft, bemålat, 48 lådor samt ...
Estimate: 5 000 SEK
5 hours 53 minutes left, 2020-11-26, 16:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 600 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets början, jugend, bemålat, beslag i ...
Estimate: 2 000 SEK
6 hours 9 minutes left, 2020-11-26, 16:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 800 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online