Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (24)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
868392
868300
867953
868121
ÅKE AXELSSON, ''Rotor'', bord, Gärsnäs, vit laminatskiva, ...
Estimate: 800 SEK
4 hours 33 minutes left, 2021-01-26, 11:26
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 500 SEK
SALONGSBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft, skuren ...
Estimate: 1 500 SEK
7 hours 27 minutes left, 2021-01-26, 14:20
Linnégatan 21, Norrköping
 
MATBORD, valnöt, med iläggsskivor, rokokostil, 1900-talets ...
Estimate: 2 500 SEK
7 hours 47 minutes left, 2021-01-26, 14:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
MATBORD, 1950/60-tal, fanérat i teak, höjd ca 72, diameter ...
Estimate: 1 500 SEK
12 hours 21 minutes left, 2021-01-26, 19:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
 
869165
869261
868558
868721
MATBORD, samtida, 3 dlr, England, fanérat i mahogny, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 12:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 14:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
MATBORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft, oktagonalt, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 500 SEK
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, "Superellips", matbord, Fritz ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
869877
869660
866885
870247
FÄLLBORD, Lars E. Lindell 1820 (Lars Eric Lindell, mästare ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 17:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
BRUNO MATHSSON/ PIET HEIN, ''Superelips'', ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 16:27
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BORD, "Gästabud", från Leksandstolen, 2000-tal, med 1 ...
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 17:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
MATBORD, JOC, 1960-tal, teak, skyltmärkning, KARL-ERIK ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 19:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
 
868840
870323
870676
871260
MATBORD, 1900-talets senare del, kromat underrede, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2021-01-30, 12:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
MATBORD, senempire, 1800-tal, fanerat med mahogny, på ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2021-01-30, 19:35
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
KLAFFBORD, 1800-tal, mahogny, ena kortsidan med låda, höjd ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2021-01-30, 21:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
POUL KJÆRHOLM, matbord, "PK-54", Fritz Hansen, Danmark, ...
Estimate: 35 000 SEK
5 days left, 2021-01-31, 10:27
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
866945
871123
870182
870864
FÄLLBORD, 1800-talets andra hälft, Karl Johan-stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2021-01-31, 10:39
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
JOHANSSON DESIGN, ''Discus/Venus'', bord, samtida, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2021-01-31, 17:37
Magasin 5, Stockholm
 
SLAGBORD, furu, 17/1800-tal, troligen Hälsingland, med ...
Estimate: 3 000 SEK
5 days left, 2021-01-31, 18:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SLAGBORD, 1900-talets första hälft, furu, höjd ca 72, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2021-01-31, 18:43
Magasin 5, Stockholm
 
 
867773
869682
866955
ANTONIO CITTERIO, "Xilos", matbord, för Maxalto, Italien, ...
Estimate: 55 000 SEK
5 days left, 2021-01-31, 19:13
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
JONAS LINDVALL, MATBORD'' Miss Holly '', Stolab, ask, ...
Estimate: 1 100 EUR
5 days left, 2021-01-31, 21:04
Södra kajen 14, Helsingfors
 
FERRUCCIO LAVIANI, ''Four'' matbord, samtida, formigiven ...
Estimate: 3 000 SEK
5 days left, 2021-01-31, 21:55
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online