Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (79)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
866981
869031
868802
867797
TRÄDGÅRSSOFFA, 1900-talets andra hälft, vitmålade ...
Estimate: 800 SEK
6 hours 17 minutes left, 2021-01-26, 13:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
NORDISKA KOMPANIET, dagbädd, 1900-talets första hälft, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 hours 1 minutes left, 2021-01-26, 14:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
KISTA, delvis medeltida, ek, fronten sannolikt Frankrike, ...
Estimate: 4 000 SEK
8 hours 3 minutes left, 2021-01-26, 15:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 8 800 SEK
RITBORD, Mutoh Japan, höj- och sänkbar, med belysning av ...
Estimate: 2 500 SEK
9 hours 5 minutes left, 2021-01-26, 16:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
868269
869225
869108
869223
RITNINGSHURTS, 1900-talets andra hälft, Italien, två ...
Estimate: 2 000 SEK
10 hours 15 minutes left, 2021-01-26, 17:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 800 SEK
RÖKBORD, 2000-tal, underrede av målat svarvat trä, löst ...
Estimate: 800 SEK
11 hours 27 minutes left, 2021-01-26, 18:40
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
BRICKBORD, 1900-talets första hälft, Japan, 2 lösa brickor, ...
Estimate: 1 500 SEK
12 hours 47 minutes left, 2021-01-26, 20:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
RÖKBORD, 2000-tal, underrede av målat svarvat trä, löst ...
Estimate: 800 SEK
12 hours 57 minutes left, 2021-01-26, 20:10
Geijersgatan 14, Gothenburg
 
 
868248
870139
868523
868525
MATTIAS LJUNGREN, "Cobra", barpallar, 4 st, för Källemo, ...
Estimate: 1 500 SEK
14 hours 5 minutes left, 2021-01-26, 21:18
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
BRUNO MATHSSON / PIET HEIN, matsalsbord, Superelips, vit ...
Estimate: 7 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 11:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 8 400 SEK
MINDRE SÄNGBORD, 1 par, bemålade, 1900-talets slut, med ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 12:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SKRIVBORD, bemålat, 1900-talets första hälft, 5 lådor, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 13:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 800 SEK
 
868521
868539
868566
868385
SÄNGBORD, 1 par, bemålade, 1900-talets andra hälft, låda ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 14:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
VITTORIO PARIGI och NANI PRINA, "Orix", skrivbord, Molteni ...
Estimate: 4 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets slut, furu samt rökfärgat glas, ...
Estimate: 800 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SKRIVBORD, tidigt 1900-tal, lådor samt skåp med ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 17:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
 
869617
867540
867435
867503
TRÄDGÅRDSMÖBEL, 10 dlr, teak, snarlik i modell, bestående ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 17:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
NATTDUKSBORD, ett par, 1900-talets senare del, gustaviansk ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 18:26
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 400 SEK
SKÅP/ BARSKÅP, lackarbete, Kina, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 18:34
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft, England, mahognyfanér, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 21:28
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 400 SEK
 
868596
870240
869309
869085
SKRIVBORD, 1950/60-tal, 3 lådor, fanér i samt massiv ek, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 10:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
SÄNGGAVLAR, 1 par, 1900-talets mitt, stomme i björk samt ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 11:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
BÄNK, samtida, svartlackerad stomme, grönt skinn, inköpt ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 12:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
JONAS LINDVALL, "Miss Holly", hatthylla, formgiven 2017, ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 12:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 800 SEK
 
869042
868878
867775
870375
FERMOB, fällbord samt stol, pulverlackerat stål, höjd på ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 14:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
PIEDESTAL, glas och gulmetallfärgad, omring 1900-talets ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2021-01-28, 19:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, rotting, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 19:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets mitt,stomme samt lösa brickor i ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 20:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
 
868710
868889
869056
869988
SKAGERAK, trädgårdsgrupp, 5 dlr, samtida, bestående av: ...
Estimate: 5 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 20:56
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
SÄNGBORD, 1-par, sannorligt String, 1960-tal, teakfanér ...
Estimate: 1 200 SEK
2 days left, 2021-01-28, 21:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
PALL, "Fungi" gjutjärn, Byarums bruk, desinades 2003, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 21:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
RÖKBORD, skiva i mässing, orientaliskt, 1900-tal, höjd ca ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 11:33
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
869003
869995
868212
869727
VIKSKÄRM, orientalisk stil, samtida, fyrdelad, genombruten ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 14:18
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
BORD, barockstil, 1800-tal, mörkbetsad ek, senare skiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 14:27
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 800 SEK
SCHATULL, på benställning, omkring 1900-tal, invändigt med ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 15:09
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
BORD, 1900-talets slut, gjord med "blindklaffar" (ej ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 16:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
866878
870298
870253
867100
TANDLÄKARSKÅP, 1940/50-tal, 8 lådor, luckor med ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 17:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
KISTA, 1900-talets början, med äldre delar, ek, inredd med ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 800 SEK
ANDREAS FARKAS, pallar, 1 par, "Dexter", Lammhults, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 21:40
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 750 SEK
ARTUR LINDQVIST, "Modell A2", 2 st karmstolar, Grythyttan, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2021-01-30, 10:22
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online