Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (76)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
867890
868303
867859
869020
BOKSKÅP, 2 st, 1900-talets andra hälft, mahognyfanér, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 hours 7 minutes left, 2021-01-26, 12:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
BYRÅ, enligt uppgift Indien, samtida, målad, träskuren ...
Estimate: 2 500 SEK
5 hours 11 minutes left, 2021-01-26, 12:20
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 700 SEK
FÖRVARINGSBYRÅ, omkring 1900-talets mitt, tvådelad, 12 ...
Estimate: 1 500 SEK
9 hours 17 minutes left, 2021-01-26, 16:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
BYRÅ, 1900-talets början, jugend, sannolikt England, ...
Estimate: 3 000 SEK
10 hours 7 minutes left, 2021-01-26, 17:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
 
869417
869604
869051
868568
SKÅP, 1800-talets senare del, svartmålat, dekor i mässing, ...
Estimate: 3 000 SEK
10 hours 17 minutes left, 2021-01-26, 17:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
HÄNGSKÅP, 1800-tal, furu, beslag i smide, räfflad ...
Estimate: 1 500 SEK
11 hours 57 minutes left, 2021-01-26, 19:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
WHITEBOARDSSKÅP, 1900-talets andra hälft, masurbjörksfanér, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 10:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BYRÅ, 1960-tal, teakfaner, 3 lådor, höjd ca 70, 75x63 cm
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 10:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
867486
869737
869665
868305
HÖRNSKÅP, 1900-tal, England, 2-delat, mahognyfanér, glas ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 11:18
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 350 SEK
CLAESSON KOIVISTO RUNE, TV-bänk, vitlackerad, fällbar låda, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 11:34
Magasin 5, Stockholm
 
SKÄNK, samtida, gustaviansk stil, bemålad, räfflade dörrar, ...
Estimate: 4 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 11:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SIDEBOARD, enligt uppgift Indien, samtida, massivt trä, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 13:08
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 550 SEK
 
867427
869667
869179
867458
VITRINSKÅP, 2 st, 1980-tal, märkt SA, American Furni, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:38
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 700 SEK
SKRIVBYRÅ, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:56
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 000 SEK
ENGLESSON, "Stockholm", byrå, samtida, bemålad, dragringar ...
Estimate: 2 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft, Jaycee Furniture, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 3 400 SEK
 
869441
869187
869164
868524
CARACOLE, byrå, samtida, imitationslackerad, fotavslut i ...
Estimate: 2 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
BARSKÅP, 1940-tal, mahognyfanér, kanellerade ben i bok, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
KOLONNSKÅP, 1 par, samtida, fanérade i mahogny, dragknopp i ...
Estimate: 2 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 17:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
BYRÅ, bemålad, 1900-talets första hälft, sengustaviansk ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 17:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
 
869835
869493
869325
870233
BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, 1700-tal, fanérad i ...
Estimate: 8 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 10:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BYRÅ, med skåpsdel, 1800-talets andra hälft, nyrenässans, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 11:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
BOKHYLLA med skåpdel, 1900-talets början, justerbra ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 12:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 900 SEK
BYRÅ, 1800-/1900-tal, fyra lådor, fanerad med valnöt, lös ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 13:50
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 600 SEK
 
869444
869106
869478
868998
BOKHYLLA, 1900-talets början, jugend, bemålad, med ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 14:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
SIDEBOARD, teak samt svartbetsade ben, 3 skåpluckor, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
SKÅP med låda, 1800-talets slut, gråmålat, hyllinredning, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SKÄNK, Indien, samtida, dörrar med riklig reliefdekor, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:54
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
 
869022
865674
869685
869035
BYRÅ, 1900-talets första hälft, rokokostil, fanerad i bland ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 17:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
BYRÅ, 1930-tal, lackad björk och björkfaner. två ...
Estimate: 200 EUR
2 days left, 2021-01-28, 18:24
Södra kajen 14, Helsingfors
 
SKÄNK, 1900-tal, England, regencystil, mahognyfanér, belsag ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 18:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
PETER J. LASSEN (1930-2019), "Montana", modul, höjd ca 35, ...
Estimate: 1 200 SEK
2 days left, 2021-01-28, 18:48
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 750 SEK
 
870188
870251
869795
870189
SIDEBOARD, "Aztek", design Martina Elgemark för Mavis, ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 19:20
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 3 600 SEK
VÄGGSKÅP, 1900-talets andra hälft, räfflad dörr, rödmålat, ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2021-01-28, 21:06
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 650 SEK
BYRÅ, lackad fur, 1900-talets mitt, märkt Venesta, 12 lådor ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2021-01-29, 12:24
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SIDEBOARD, "Aztek", design Martina Elgemark för Mavis, ...
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 15:30
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
 
869867
868304
870287
869973
BYRÅ, rokoko, 1700-tal, Holland, fanérad i valnöt, beslag i ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 17:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
BYRÅ, enligt uppgift Indien, samtida, vitlaserad, lådor med ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 17:09
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-tal, Louis XVI-stil, profilerad stenskiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 19:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
BUFFÉ, 1900-talets första hälft, intarsiadekor, ...
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 19:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online