Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Furniture (83)

Subcategories: All auctions, Children’s furniture , Lounge chairs , Shelving , Office furniture , Dining tables, Dining room furniture , Cabinets, chests of drawers  , Coffee tables, occasional tables , Lounge suites, Sofas, Chairs , Other furniture 
 
868295
869479
868249
867766
SOFFBORD, 1930-/40-tal, balusterformade ben, höjd ca 60, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 hours 29 minutes left, 2021-01-26, 10:30
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 500 SEK
SOFFBORD, Nordiska kompaniet, 1900-talets första hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 7 minutes left, 2021-01-26, 15:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
CHRISTINE SCHWARZER, "Flower", soffbord, Swedese, skiva i ...
Estimate: 4 000 SEK
10 hours 43 minutes left, 2021-01-26, 17:44
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 4 400 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1900-talets andra hälft, rotting, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
11 hours 33 minutes left, 2021-01-26, 18:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
867790
870033
869171
869163
SOFFBORD, 1950/60-tal, teak, skiva med mosaik, höjd ca 56, ...
Estimate: 1 500 SEK
12 hours 15 minutes left, 2021-01-26, 19:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
ROGER PERSSON, "Mill", sidobord, för Karl Andersson & ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 10:14
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 550 SEK
ENGELSSON, "Stockholm", sängbord, 1 par, samtida, bemålade, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 10:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SOFFBORD, samtida, betsat, dekorerad sarg, svängda ben, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 11:30
Magasin 5, Stockholm
 
 
869193
869247
869052
868347
SIDOBORD, 1900-tal, fanérad i pyramidmahogny, beslag i ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 12:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
BRUNO MATHSSON, "Karin", soffbord, Dux, 1970-tal, underrede ...
Estimate: 4 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 12:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 200 SEK
BORD, 1900-talets andra hälft, masurbjörksfanérad skiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 12:42
Magasin 5, Stockholm
 
SALONGSBORD, 1800-talets andra hälft, kopplade ben, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 14:08
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
 
869188
869432
869186
869414
SOFFBORD, samtida, engelsk stil, fanérat i mahogny, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 14:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
SIDEBOARD, samtida, engelsk stil, bl a fanérat i mahogny, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 14:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
MAITLAND-SMITH, bord, 1 par, samtida, låda i sargen, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 950 SEK
BORD, samtida, fanérat i mahogny, med hylla, höjd ca 76, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 15:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
868581
868655
869418
867465
AVLASTNINGSBORD, "Liatorp", IKEA, vitlackerad, toppen med ...
Estimate: 800 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
ROGER PERSSON, "Mill", sidobord, 1 par, för Karl Andersson ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 16:52
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 500 SEK
BORD, samtida, vitlackerat, lådor i sargen, draghandtag i ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 17:20
Magasin 5, Stockholm
 
SOFFBORD, SIDOBORD, 2 dlr, gustaviansk stil, samtida, höjd ...
Estimate: 1 200 SEK
1 day left, 2021-01-27, 18:10
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
 
868938
869076
869410
868594
NATTDUKSBORD, 1 par, 1900-talets början, bemålade, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2021-01-27, 20:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
NATTDUKSBORD, 1 par, rokokostil, besat lövträ, beslag i ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
BORD, samtida, fanérat i mahogny, sargen med dekor av ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-01-27, 21:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SIDOBORD, tidigt 1900-tal, enklare skuren dekor, bemålad ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 10:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
869000
868722
868395
870412
HANS JOHANSSON, ''Tema'', soffbord, samtida, formgiven ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 13:52
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SOFFBORD, rustik karaktär, massivt trä, på hjul, höjd ca 33 ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 14:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
ROGER PERSSON, sidobord, 1 par, för Karl Andersson & Söner, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 14:48
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
JOHANNA EGNELL, "He", matbord, David Design, formgivet ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:00
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 2 000 SEK
 
868860
870226
868661
870227
EVA SCHILDT, f. 1974 skulpturer, eklöv och ekollan, brons, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SOFFBORD, skiva i vit laminat, grått pulverlackerat ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 15:32
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
ROGER PERSSON, "Mill", sidobord, för Karl Andersson & ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 16:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
BORD, 2 st, rektangulär skiva med rundade hörn i vit ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 17:30
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 850 SEK
 
869014
869034
869001
870336
MATBORD, ek, Bröderna Andersson, 2 iläggsskivor, 1900-tal ...
Estimate: 8 000 SEK
2 days left, 2021-01-28, 18:14
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
VICTOR CARRASCO, "Strap", sidobord, Paola Lenti, Italien, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2021-01-28, 21:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
SIDEBOARD, orientalisk stil, samtida, rödlackerad, beslag ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 10:36
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
SPELBORD, 1800-talets slut, engelsk stil, mahognyfanér, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 10:42
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
 
869659
870345
870283
866884
SOFFBORD, slutet av 1900-talet, Italien sten, avtagbar ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 12:39
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
PIEDESTAL, 1900-talets andra hälft, med stenskivor, ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2021-01-29, 14:09
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BORD, omklring 1900, Louis XV-stil, med stenskiva, fanérat ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 15:51
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
SOFFBORD, teak,1950/60-tal, höjd ca 56, 130x72 cm
:

Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-01-29, 16:51
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online