Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (21)

 
709225
710077
710104
710961
SPEGEL, gustaviansk stil, omkring 1900, bronserade ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 43 minutes left, 2019-12-06, 14:08
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
SPEGELLAMPETTER, ett par, mässing, diameter 39 cm.
Estimate: 200 EUR
3 hours 13 minutes left, 2019-12-06, 14:38
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 30 EUR
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1800-talets ...
Estimate: 6 000 SEK
3 hours 19 minutes left, 2019-12-06, 14:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 200 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, empire, fanerat i mahogny, bordets ...
Estimate: 2 500 SEK
9 hours 15 minutes left, 2019-12-06, 20:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
710994
711121
711047
705519
TRUMEAU, spegel med bord, 1800-tal, fanerat med valnöt, ...
Estimate: 5 000 SEK
9 hours 49 minutes left, 2019-12-06, 21:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
SPEGEL, med bord, 1960-tal, Lars-Göran Nilsson och Ewa ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2019-12-07, 19:30
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGELLAMPETT, 1800-tal, Karl Johan, förgylld och bronserad ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2019-12-07, 19:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
FRÖSEKE, spegel, ram i ek, mått 55x44 cm

Ingår i ...

Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-12-07, 19:44
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
 
710956
709989
711381
711702
SPEGEL, 1900-tal, bronserad, höjd ca 176x55 cm
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-12-07, 19:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
SPEGEL, med trymå, nyrokoko, 1800-talets slut, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2019-12-08, 19:03
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGEL med konsolbord, rokokostil, 1900-tal, tvådelad ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2019-12-08, 21:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld, delvis skuren dekor, ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-12-09, 17:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
 
711891
711983
712297
709974
SPEGEL, empire, Jonas Frisks art, pastellagedekor, spegelns ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-12-09, 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGELLAMPETT, för två ljus, trä och mässing, förgylld och ...
Estimate: 150 EUR
3 days left, 2019-12-09, 20:21
Södra kajen 14, Helsingfors
 
SPEGEL, Karl Johan, pyramidmahogny, höjd 152x82 cm
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2019-12-10, 10:11
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, björk, oval, 1900-talets början, mått ca 53x63 cm
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2019-12-10, 20:44
Linnégatan 21, Norrköping
 
 
712264
712360
708565
712737
SPEGEL, 1800-talets början, empire, förgylld, skuren dekor ...
Estimate: 5 000 SEK
4 days left, 2019-12-10, 21:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, för ett ljus vardera, senempire, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2019-12-10, 21:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
SPEGELLAMPETT, 1700-tal, förgylld, 2 st ljusarmar i ...
Estimate: 12 000 SEK
4 days left, 2019-12-10, 21:52
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 1 300 SEK
SPEGEL, 1700-tal, senbarock, skuren dekor och papiermaché, ...
Estimate: 8 000 SEK
5 days left, 2019-12-11, 17:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
712459
SPEGEL, tidigt 1800-tal, sengustaviansk/empire, krön med ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-12-11, 18:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK