Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (36)

 
815801
815352
814640
814626
SPEGELLAMPETT, "Regnaholm", IKEA:s 1700-talsserie, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 hours 45 minutes left, 2020-09-23, 17:20
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 550 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-tal, bronserad, träskuren ...
Estimate: 3 000 SEK
4 hours 55 minutes left, 2020-09-23, 19:30
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 2 400 SEK
SPEGEL, förgylld och bemålad, 1800-talets början, empire, ...
Estimate: 4 000 SEK
5 hours 13 minutes left, 2020-09-23, 19:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
SPEGEL, förgylld och bemålad, 1800-talets början, empire, ...
Estimate: 5 000 SEK
6 hours 49 minutes left, 2020-09-23, 21:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
814245
807474
806378
814494
SPEGLAR, 1 par, 1800-talets slut, empirestil, förgyllda , ...
Estimate: 3 000 SEK
6 hours 51 minutes left, 2020-09-23, 21:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
SPEGEL, bordsspegel, rokokostil, 1800-talets första hälft, ...
Estimate: 1 000 SEK
7 hours 3 minutes left, 2020-09-23, 21:38
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
VÄGGSPEGEL, 1900-talets andra hälft, Luxus, rund, ram i ...
Estimate: 2 000 SEK
19 hours 25 minutes left, 2020-09-24, 10:00
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 500 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, för 2 ljus, krön med dekor av urna ...
Estimate: 3 000 SEK
22 hours 35 minutes left, 2020-09-24, 13:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
 
814747
814948
814958
815267
SPEGEL, gustaviansk stil, dekor i pastellage, bronserad, ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2020-09-24, 15:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, teak, fasettslipat glas, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2020-09-24, 16:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, Kina, med träram med ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-09-24, 16:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld och bronserad, 1800-talets ...
Estimate: 10 000 SEK
1 day left, 2020-09-24, 17:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 000 SEK
 
815486
815677
816295
816531
SPEGEL, omkring 1900, gustaviansk stil, förgylld, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-09-24, 17:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, Kina, genombruten ram, ca ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-09-24, 19:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1900-tal, Louis XVI-stil, skuren dekor, bronserad, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-09-24, 20:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
TRYMÅ MED KONSOLBORD, fanerad med valnöt, 1800-talets slut, ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2020-09-25, 15:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
812063
814769
816315
817021
SPEGEL, 1900-talets mitt, ek med spegelglas samt ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2020-09-25, 15:36
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 450 SEK
SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets mitt, krön med dekor i ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2020-09-25, 16:12
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 950 SEK
SPEGEL MED TRYMÅ, 1900-talets mitt, bronserad spegel med ...
Estimate: 1 200 SEK
2 days left, 2020-09-25, 16:20
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 400 SEK
SPEGELVÄGGAR, 1 par, furu, glas, svängd form, baksida ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-09-25, 17:22
Drottninggatan 36, Malmoe
Bid: 1 000 SEK
 
813686
816762
814690
815787
SPEGLAR, 1800-tal, ett par, förgyllda, reliefdekor av ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2020-09-25, 20:00
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-09-25, 20:22
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, Fröseke AB Nybrofabriken, ek, ca 99x67 cm
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-09-26, 11:24
Drottninggatan 36, Malmoe
 
SPEGEL, sengustaviansk, 1800-tal, bronserad, dekor av blå ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2020-09-26, 20:00
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 550 SEK
 
814182
814203
817215
817036
SPEGEL Nyrokokostil, 1900-talets senare hälft, yttermått ca ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-09-27, 10:17
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SPEGEL 1900-talets senare hälft, ca 61x69 cm
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-09-27, 10:23
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SPEGEL, 1900-tal, bronserad dekor, 134x54 cm, märkt AB Glas ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-09-27, 12:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylls, skuren dekor, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-09-27, 16:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
 
817564
814202
814208
814210
SPEGEL, 1900-talets första hälft, empirestil, bemålad och ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-09-27, 16:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL 1900-talets senare hälft, mahogny, etikettmärkt från ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-09-27, 17:37
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, skuren dekor, fasettslipat glas, ...
Estimate: 5 000 SEK
4 days left, 2020-09-27, 19:07
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 600 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), ...
Estimate: 25 000 SEK
4 days left, 2020-09-27, 20:42
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 5 200 SEK
 
815176
817585
817558
814836
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, ca 125x50 cm
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2020-09-27, 21:37
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL MED KONSOLBORD, rokokostil, 1900-tal, förgylld ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-09-28, 13:32
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
GOLVSPEGEL, 1800-tal, 2 ljusarmar i mässing, bemålad, ben ...
Estimate: 4 000 SEK
5 days left, 2020-09-28, 16:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
SPEGEL med KONSOL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, ...
Estimate: 6 000 SEK
5 days left, 2020-09-28, 18:24
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 350 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK