Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (19)

 
597411
599167
598351
598368
SPEGEL, svensk empire, stockholmsarbete, hallstämpel, ...
Estimate: 2 000 SEK
15 hours 30 minutes left, 2018-12-14, 19:27
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 1 800 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft, blandstil, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2018-12-15, 15:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
NORDISKA KOMPANIET, tillskriven, bordsspegel, mässing och ...
Estimate: 4 000 SEK
1 day left, 2018-12-15, 19:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, gustavianska stockholmsarbeten, ...
Estimate: 12 000 SEK
1 day left, 2018-12-15, 21:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 9 000 SEK
 
598343
599581
598451
597406
SUSANNE TUCKER & MAURICE HOLLAND, väggspeglar, 2 st., Glas ...
Estimate: 5 000 SEK
2 days left, 2018-12-16, 18:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 700 SEK
SPEGLAR, 2 st, 1970-tal, Luxus resp Glasmäster Markaryd, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2018-12-17, 15:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, Svenskt Tenn, Stockholm 1927, tenn, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2018-12-17, 17:30
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 400 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), ...
Estimate: 11 000 SEK
4 days left, 2018-12-18, 10:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 200 SEK
 
599772
599735
599984
599926
SPEGEL, barock, 1700-tal, dekor av gjutet bly, fasettslipat ...
Estimate: 10 000 SEK
4 days left, 2018-12-18, 21:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
LÅDSPEGEL, rokoko, 1700-tal, skuren dekor, förgylld, med ...
Estimate: 12 000 SEK
4 days left, 2018-12-18, 21:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
SPEGELLAMPETT, gustaviansk, förgyllt och bronserat trä, ...
Estimate: 4 000 SEK
5 days left, 2018-12-19, 11:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut, fasettslipat spegelglas, överdel ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2018-12-19, 19:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
600261
599980
599522
599104
SPEGEL, 1900-tal, gustaviansk stil, förgylld, krön med ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2018-12-20, 12:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft, fanerat i mahogngy, krön ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2018-12-20, 13:16
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, förgylld, floral dekor i ...
Estimate: 3 000 SEK
6 days left, 2018-12-20, 20:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-12-21, 10:40
Magasin 5, Stockholm
 
 
600645
600783
599060
SPEGEL, sengustaviansk stil, 1900-tal, bronserad, förgylld ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2018-12-21, 19:52
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, troligen Estrid Ericson för Firma Svenskt Tenn, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-12-21, 19:58
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, förgylld, dekor ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-12-21, 21:48
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK