Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (24)

 
503653
503760
503612
502406
SPEGEL, 1920/30 tal, tenn, dekor med fleuronner och gravyr, ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
22 hours 20 minutes left, 2017-11-24, 19:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 400 SEK
SPEGEL, 1800-talets senare del, blandstil med gotiska drag, ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
22 hours 52 minutes left, 2017-11-24, 20:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: SEK 750 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, förgyllda, 1900-talets första ...
Estimate: SEK 6 000 SEK
2 days left, 2017-11-25, 11:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 1 700 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, 2 dlr, 1800-/1900-tal, valnöt, ...
Estimate: SEK 2 500 SEK
2 days left, 2017-11-25, 11:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 350 SEK
 
503843
503897
504001
504356
SPEGEL med konsol, 1800-talets slut, fanerad i bl.a ...
Estimate: SEK 2 000 SEK
2 days left, 2017-11-25, 19:15
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, Louis XV, 1700-tal, dekor i pastellage i form av ...
Estimate: SEK 3 000 SEK
3 days left, 2017-11-26, 11:21
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 2 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1800-talets slut, nyrokoko, ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
3 days left, 2017-11-26, 21:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 1 000 SEK
SPEGEL/ TAVELRAM, omkring 1900, förgylld, dekor i ...
Estimate: SEK 2 000 SEK
5 days left, 2017-11-28, 10:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 750 SEK
 
504392
504516
504263
504580
SPEGEL, sk solspegel, trä, 1900-talets senare del, diameter ...
Estimate: SEK 1 200 SEK
5 days left, 2017-11-28, 11:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: SEK 350 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, Louis XVl, dekor av festonger, med ...
Estimate: SEK 5 000 SEK
5 days left, 2017-11-28, 16:06
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: SEK 700 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800/1900-tal, bronserat trä och pastellage, ...
Estimate: SEK 1 200 SEK
5 days left, 2017-11-28, 19:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: SEK 300 SEK
HALLBYRÅ med spegel, 1900-talets slut, Anderson furniture ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
5 days left, 2017-11-28, 20:30
Magasin 5, Stockholm
 
 
504328
504708
504737
504947
SPEGEL, rokoko, 1700-tal, ram med skuren dekor av bl a ...
Estimate: SEK 5 000 SEK
5 days left, 2017-11-28, 20:52
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: SEK 1 600 SEK
SPEGEL MED KONSOLBORD, förgylld samt bronserad, 1900-talets ...
Estimate: SEK 2 000 SEK
6 days left, 2017-11-29, 12:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 500 SEK
JOHAN PETTER HOLMBERG, verksam Stockholm 1780-1831/34, ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
6 days left, 2017-11-29, 16:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 350 SEK
SPEGEL, 1800-tal, Karl-Johan, fanér i mahogny, ca 118x72 cm
Estimate: SEK 1 000 SEK
6 days left, 2017-11-29, 16:15
Magasin 5, Stockholm
 
 
504550
504554
504475
504489
SPEGELLAMPETTER, 1 par, för 2 ljus vardera, senempire, ...
Estimate: SEK 8 000 SEK
7 days left, 2017-11-30, 10:09
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, förgylld, skuren dekor, krön i ...
Estimate: SEK 4 000 SEK
7 days left, 2017-11-30, 10:27
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, nyrokoko, oval, förgylld dekor med pastellage, höjd ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
7 days left, 2017-11-30, 10:48
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGLAR, 1 par, med konsolbord, Louis XV-stil, 1900-talets ...
Estimate: SEK 12 000 SEK
7 days left, 2017-11-30, 12:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 650 SEK
 
504454
504474
503747
504453
SPEGEL, 1800-talets slut, nyrokoko, höjd ca 187x81 cm
Estimate: SEK 2 000 SEK
7 days left, 2017-11-30, 13:21
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 350 SEK
SPEGEL, nyrokoko, oval, förgylld dekor med pastellage, höjd ...
Estimate: SEK 1 500 SEK
7 days left, 2017-11-30, 14:30
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, Karl Johan, betsad, delvis bronserad, ca 44x74 cm
Estimate: SEK 1 000 SEK
7 days left, 2017-11-30, 14:42
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-talets slut , nyrokoko, höjd ca 188x87 cm
Estimate: SEK 2 500 SEK
7 days left, 2017-11-30, 15:21
Magasin 5, Stockholm
Bid: SEK 2 000 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online