Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (19)

 
538077
538226
538338
538263
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgyllt trä, ...
Estimate: 1 500 SEK
8 hours 38 minutes left, 2018-04-24, 20:56
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, förgyllning, dekor av ...
Estimate: 10 000 SEK
1 day left, 2018-04-25, 13:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SPEGEL, med KONSOLBORD, 1800-talets början, Karl Johan, ...
Estimate: 5 000 SEK
1 day left, 2018-04-25, 16:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft, sannolikt Danmark, ...
Estimate: 3 000 SEK
1 day left, 2018-04-25, 19:43
Magasin 5, Stockholm
 
 
536184
539012
539013
538327
SPEGEL, 1800/1900-tal, 51x 23 cm
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2018-04-25, 19:54
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, senempire, 1800-tal, bronserad, pastellagedekor, ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2018-04-26, 15:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL, senempire, 1800-tal, bronserad, pastellagedekor, ...
Estimate: 5 000 SEK
2 days left, 2018-04-26, 16:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1800-tal, fanerad med mahogny, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2018-04-26, 19:35
Magasin 5, Stockholm
 
 
538676
539032
538815
539172
SPEGEL, 1930-tal, fanérad i björk, svärtat träskuret krön, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2018-04-26, 19:57
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, nyrokoko, 1800-talets senare del, bronserad dekor, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2018-04-26, 20:57
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 200 SEK
SPEGEL, bemålad och bronserad, 1800-talets början, empire, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2018-04-27, 12:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, bronserad, omkring sekelskiftet 1900, oval träram, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2018-04-27, 17:33
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
539402
539248
539735
539694
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, model 153, Glasmäster, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-04-28, 16:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, 1900-tal, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 500 SEK
5 days left, 2018-04-29, 11:06
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 700 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut, nyrenässans, trä samt pastellage, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2018-04-29, 16:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 950 SEK
SPEGEL OCH TRYMÅ, förgyllt och bronserat trä, rokokostil, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2018-04-30, 19:06
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
539914
539987
539912
SPEGEL/RAM, 1800-talets slut, ursprungligen tavelram, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-05-01, 12:38
Magasin 5, Stockholm
 
HALLSPEGEL med BORD, teak, 1960-tal, mått (spegel) 125x35 ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-05-01, 20:10
Baltzarsgatan 6, Malmoe
 
SPEGEL, empire, otydlig hallstämpel, förgylld och bemålad, ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2018-05-01, 21:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online