Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (34)

 
842677
842561
846115
846119
SPEGEL, rokokostil, förgylld och bronserad ram i trä med ...
Estimate: 2 000 SEK
2 hours 31 minutes left, 2020-11-26, 13:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
SPEGEL, Ab Glas & Trä, Hovmantorp, fasettslipade glas, ...
Estimate: 150 EUR
3 hours 47 minutes left, 2020-11-26, 14:20
Södra kajen 14, Helsingfors
 
UNO och ÖSTEN KRISTIANSSON, spegel med ram i betsad valnöt, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 hours 9 minutes left, 2020-11-26, 16:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
BORDSSPEGEL, 1900-talets andra hälft, furu, justerbar, höjd ...
Estimate: 800 SEK
6 hours 13 minutes left, 2020-11-26, 16:46
Linnégatan 21, Norrköping
 
 
844491
842860
830662
845712
SPEGEL MED KONSOLBORD, 1900-tal, bemålade, spegel ca ...
Estimate: 1 000 SEK
6 hours 59 minutes left, 2020-11-26, 17:32
Linnégatan 21, Norrköping
 
SPEGEL, blandstil, 1800-talets slut, förgylld och ...
Estimate: 3 000 SEK
11 hours 15 minutes left, 2020-11-26, 21:48
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
JOHAN ÅKERBLAD (spegelfabrikör i Stockholm 1758-1799), ...
Estimate: 8 000 SEK
11 hours 25 minutes left, 2020-11-26, 21:58
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 800 SEK
HALLMÖBEL, 1900-talets andra hälft, furu, bestående av ...
Estimate: 1 200 SEK
1 day left, 2020-11-27, 16:39
Linnégatan 21, Norrköping
 
 
842887
845772
845722
846365
FRÖSEKE, spegel samt konsoll/byrå, furu, konsolbord med ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-11-27, 16:57
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-tal, bronserad samt bemålad, 81x39 cm
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-11-27, 19:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, rokokostil, modern tillverkning, bronserad, ca ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2020-11-27, 20:24
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 350 SEK
SPEGEL, LAMPETTER, 1 par, tenn, 1930-tal, diameter 39 resp. ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-11-27, 21:01
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
841819
844053
846418
846416
SPEGEL, "Space Age", Allibert, 1970-tal, bit- och brun ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-11-28, 13:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, teak, höjd ca 117cm, bredd 45cm, etikettmärkt ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2020-11-28, 17:24
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL, 1970-tal, furu, fasade kanter, ca 120x40 cm
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-11-28, 17:48
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1970-tal, furu, fasade kanter, ca 120x40 cm
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-11-28, 19:50
Magasin 5, Stockholm
 
 
840925
846182
843117
846750
SPEGEL, rokokostil, trä och pastellage, bronserad, ca ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-11-28, 19:58
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGEL, 1900-tal, bronserad, oval, ca 100x70 cm
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2020-11-28, 20:49
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 400 SEK
SPEGEL, Belgien, sent 1900-tal, ram i betsat trä, 89x58 cm
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2020-11-28, 21:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, förgylld samt bemålad ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 16:49
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
846657
846660
846454
844021
SPEGEL, samtida, bronserad, rokokostil, skuren dekor, 72x41 ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2020-11-29, 17:28
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets mitt, teak och glas, med belysning, ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2020-11-29, 18:39
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets senare del, krom samt mässing, 85x65 cm
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-11-29, 18:42
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, ca 1900-talets mitt, fasettslipad kant, ca 59x59 cm
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 12:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
844271
844843
846281
846961
SPEGEL, 1940-tal, Swedish Modern, fasettslipat glas, ca ...
Estimate: 2 500 SEK
4 days left, 2020-11-30, 13:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SKVALLERSPEGEL, omkring 1900, bemålad plåt, LYKTOR, 3 st, ...
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 14:18
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, Kanevad, daterad -71, ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-11-30, 14:51
Linnégatan 21, Norrköping
 
SPEGEL,1920/30-tal, Swedish grace, trå, dekorerat krön med ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 15:46
Magasin 5, Stockholm
 
 
846963
846968
847397
847433
SPEGEL, 1920/30-tal, Swedish grace, spegelglas med dekor av ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 15:47
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-tal, England, mahogny, krön med naturalistisk ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 15:49
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGLAR, 2 st, 1950-tal, ramar av teak, G&T, 63 x 53 - 64 x ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-11-30, 17:42
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, ek, etiketmärkt G&T, mörkbetsad, 95x66 cm
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-12-01, 18:26
Drottninggatan 36, Malmoe
 
 
847769
848115
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, gustaviansk stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-12-01, 19:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-tal, gustaviansk stil, för 1 ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-12-01, 21:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online