Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (34)

 
911813
912020
909991
908645
SPEGEL, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, förgylld och ...
Estimate: 2 500 SEK
10 hours 26 minutes left, 2021-05-08, 10:42
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 650 SEK
SPEGEL, 1940/50-tal, teakfanér med svärtad dekor, ca 90x40 ...
Estimate: 800 SEK
17 hours 12 minutes left, 2021-05-08, 17:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
BORDSSPEGEL, Swedish Modern, 1940/50-tal, möjligen NK ...
Estimate: 1 500 SEK
19 hours 4 minutes left, 2021-05-08, 19:20
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 1 500 SEK
SPEGLAR, 5 st, 1900-tal, höjd 13,5 - 32 cm.
Estimate: 1 500 SEK
21 hours 32 minutes left, 2021-05-08, 21:48
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
 
910591
911437
913012
913908
SPEGEL, sengustavianskt, Linköpings Hallstämpel, omkring ...
Estimate: 400 EUR
1 day left, 2021-05-09, 13:11
Södra kajen 14, Helsingfors
 
GABRIELE ROSA, "460 Pablo", väggspegel, formgiven 2008 för ...
Estimate: 9 000 SEK
1 day left, 2021-05-09, 15:01
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 6 200 SEK
SPEGEL, 1900-tal, träsnidad dekor, fasettslipat glas, 79x61 ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-05-09, 18:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SOLSPEGEL, trä, 1900-tal, diameter 51 cm
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2021-05-09, 21:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
913953
914095
912917
907582
SPEGEL, 1900-talets första hälft, empirestil, bronserad, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-05-09, 21:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, mahogny, 73x52 cm
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2021-05-09, 21:51
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, senare ...
Estimate: 800 SEK
2 days left, 2021-05-10, 10:44
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
SPEGEL, eklektisk stil, modern tillverkning, förgylld ram, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-05-10, 12:40
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 350 SEK
 
913075
913213
913173
914398
SPEGEL, 18/1900-tal, träskuren dekor, 2-delat glas, ca ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 13:14
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1800-tal, sengustaviansk, dekor av medaljong, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 13:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 400 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, bronserad, fasettslipat ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-05-10, 14:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
VÄGGSPEGEL, fanérad, skurna kanter, baksida med etikett ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-05-10, 17:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
913159
914160
912870
913082
SPEGEL, 1800-tal, gustaviansk stil, bronserad samt ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
VÄGGLAMPETTER, 1 par, samtida, empirestil, förgylld dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:19
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-tal, sk glasmästarspegel, skuren dekor, senare ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:41
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1800-tal, träskuren, dekor i pastellage, senare ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2021-05-10, 19:42
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 850 SEK
 
913887
914078
914749
914999
SPEGEL, sengustaviansk, träskuren dekor och pastellage, ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2021-05-11, 13:36
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 750 SEK
SPEGEL, 1960-tal, teak, med infälld belysning, ca 129x103 cm
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-05-11, 14:14
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, omkring 1800, sengustaviansk, skuren dekor, ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2021-05-11, 18:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 800 SEK
SPEGEL, 1800-tal, förgylld, ca 190x125 cm
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2021-05-11, 19:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 400 SEK
 
913727
914262
914364
915760
SPEGEL, omkring 1800-talets mitt, träskuren dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2021-05-11, 21:49
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, omkring 1940-talet, fasettslipad dekor, ca 63x35 cm
Estimate: 1 000 SEK
4 days left, 2021-05-12, 12:48
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-talets slut, stomme i trä, krön med dekor i ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2021-05-12, 14:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
VÄGGSPEGEL, textilklädd ram, delvis förgylld, ca 100x60 cm
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2021-05-12, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 950 SEK
 
915097
915520
913612
915312
SPEGEL, 1900-talets första hälft, barockstil, bemålad och ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2021-05-12, 14:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BORDSSPEGEL, gjutjärn, 1800-talets andra hälft, bemålad, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2021-05-12, 19:24
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL med konsol, 1800-talets senare del, ek, skuren ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2021-05-12, 20:50
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 000 SEK
MORTEN BO JENSEN,"Vipp 912", spegel, för Vipp, samtida, ...
Estimate: 3 000 SEK
5 days left, 2021-05-13, 13:30
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
916049
914895
SPEGLAR, 2 st, svensk design av form Nasielsky, spegelglas ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2021-05-13, 19:35
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, gustavianskt stockholmsarbete, Anders Öberg ...
Estimate: 12 000 SEK
5 days left, 2021-05-13, 20:47
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 200 SEK
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online