Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (41)

 
724172
723956
721137
724597
SPEGELLAMPETT, 1800-talets slut, 3 ljusarmar, mässing, ...
Estimate: 1 500 SEK
60 minutes left, 2020-01-20, 16:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, ram i metall, glas med ...
Estimate: 1 500 SEK
4 hours 34 minutes left, 2020-01-20, 20:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SPEGEL, målad smide, blyinfattat glas, 77x43 cm
Estimate: 1 000 SEK
6 hours 20 minutes left, 2020-01-20, 21:52
Geijersgatan 14, Gothenburg
 
VÄGGSPEGEL, tidigt 1900-tal, stomme i trä, patinerad ...
Estimate: 800 SEK
19 hours 12 minutes left, 2020-01-21, 10:44
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
721895
724057
724544
724767
SPEGELLAMPETT, 1700-tal, förgylld, 2 st ljusarmar i ...
Estimate: 4 000 SEK
19 hours 36 minutes left, 2020-01-21, 11:08
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 3 000 SEK
BORDSSPEGEL, 3-delad, ram i trä, Japan, 1900-talets början, ...
Estimate: 1 500 SEK
22 hours 8 minutes left, 2020-01-21, 13:40
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGLAR, 1 par, Italien, 1900-tal, vitmetall med dekor i ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2020-01-21, 20:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, empire, bronserad och delvis förgylld, , dekor av ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2020-01-21, 20:07
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
 
724797
723881
724890
724924
SPEGEL, omkring sekelskiftet 1800/1900,
56x80 cm.

Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2020-01-21, 20:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGELLAMPETT, empire, 1800-talets första hälft, bronserad ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2020-01-22, 10:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
MATS BROBERG & JOHAN RIDDERSTRÅLE, "Tati Mirror", spegel, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-01-22, 12:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
SPEGEL, nyrokoko, 1900, kantslipat glas, höjd 97, bredd 53 ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-01-22, 12:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
725969
725284
724574
724935
SPEGEL / TAVELRAM, barock, 1700-talets början, 65x51 cm.
Estimate: 200 EUR
2 days left, 2020-01-22, 14:04
Södra kajen 14, Helsingfors
Bid: 75 EUR
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2020-01-22, 16:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
KARTELL, spegel, François Ghost, Philippe Starck för ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-01-22, 17:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1900, höjd ca 42, bredd ca 10 cm
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-01-22, 19:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 950 SEK
 
725788
725399
725415
726343
SPEGEL, barockstil, 1800-tal, bemålad, höjd 105x46 cm
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 10:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, rokokostil, förgylld, höjd ca 117 ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2020-01-23, 10:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL, 1900-talets slut, höjd ca 105 cm
Estimate: 800 SEK
3 days left, 2020-01-23, 14:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal, förgylld, ram i trä, ca 70x60 ...
Estimate: 800 SEK
3 days left, 2020-01-23, 18:18
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
726191
725804
725872
725411
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets mitt, förgylld och ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 18:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 700 SEK
LÅDSPEGEL, 1700-talets första hälft, senbarock, fanerad i ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 19:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-tal, förgylld och bronserad dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2020-01-23, 19:45
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, rokokostil, förgylld, höjd ca 93 ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2020-01-23, 20:03
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
725533
726492
726775
723813
SPEGEL, gustaviansk, Stockholms Hallstämpel och datering ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 20:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 000 SEK
SPEGEL, "G&T", AB Glas och Trä, Hovmantorp, omkring ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-01-23, 21:25
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets första hälft, ram i ...
Estimate: 800 SEK
4 days left, 2020-01-24, 12:36
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
SPEGEL, rokokostil, 1900-tal, bronserad, dekor av ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 14:12
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
 
727049
723551
727039
726952
SPEGEL, bok, reliefdekor av musikintrument, ca 45,5x40 cm
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 15:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, spegel, Luxus, Vittsjö, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 18:42
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, Art déco, 1920/30-tal, troligen JA Edenholm, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 19:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, art déco, 1920-tal, bemålat trä, stiliserad dekor, ...
Estimate: 4 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 19:58
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
726202
727040
727035
727044
SPEGEL, Gustaviansk stil, bronserade detaljer, ca 107x62 cm
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 20:04
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGEL, funkis, diameter ca 65 cm
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 21:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, ek, 1940-tal, ca 102x73 cm
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-01-24, 21:40
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, art déco, bemålat trä, ca 53x31 cm
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2020-01-24, 21:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
 
727104
727136
725860
727124
SPEGELLAMPETT, 1800-talets senare del, gustaviansk stil, 2 ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-01-25, 10:33
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, med bord, fanerat valnöt, "Stardust", Fröseke, AB ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-01-25, 11:27
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, bronserad, 1800-talets första hälft, empire, dekor ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-01-25, 17:18
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, betsad ek, blyinfattat ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-01-25, 19:41
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK