Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (38)

 
579186
578894
558399
564686
SPEGEL, barock, 1600-talets andra hälft, ...
Estimate: 15 000 SEK
2 hours 50 minutes left, 2018-10-23, 10:00
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 12 500 SEK
SPEGELLAMPETT, gustavianskt stockholmsarbete, för två ljus, ...
Estimate: 20 000 SEK
5 hours 11 minutes left, 2018-10-23, 12:21
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 16 000 SEK
SPEGEL, barock, träskuren dekor, förgylld med polerat guld ...
Estimate: 30 000 SEK
7 hours 23 minutes left, 2018-10-23, 14:33
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 24 000 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, dekor i papier maché, ...
Estimate: 35 000 SEK
11 hours 41 minutes left, 2018-10-23, 18:51
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 16 000 SEK
 
575801
580958
581348
583621
SPEGELLAMPETTER, ett par, gustavianska, för vardera två ...
Estimate: 20 000 SEK
12 hours 56 minutes left, 2018-10-23, 20:06
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 16 500 SEK
PER WESTIN (bildhuggare och spegelmakare i Stockholm, ...
Estimate: 12 000 SEK
13 hours 36 minutes left, 2018-10-23, 20:46
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 33 000 SEK
SPEGEL, empirestil, 1900-talets andra hälft, bronserad, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2018-10-24, 18:16
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 800 SEK
SPEGEL, gustaviansk, skuren dekor, pärlband, krön med ...
Estimate: 3 500 SEK
1 day left, 2018-10-24, 18:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
 
583082
583675
583069
581412
VÄGGSPEGEL, 1900-talets andra hälft, tygklädd ram, höjd ca ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2018-10-24, 19:10
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, samtida, rokokostil, snidad och försilvrad träram, ...
Estimate: 2 000 SEK
1 day left, 2018-10-24, 19:20
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 600 SEK
SPEGEL, förgylld, 1700-talets slut, sengustaviansk, skuren ...
Estimate: 8 000 SEK
1 day left, 2018-10-24, 19:37
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 400 SEK
SPEGEL, 1800-tal i mahogny, höjd ca 142 cm, bredd 54 / 134 ...
Estimate: 2 500 SEK
1 day left, 2018-10-24, 20:21
Makadamgatan 11, Helsingborg
 
 
581409
584370
584380
584218
SPEGEL, 1880-tal, mahogny, ram med intarsiadekor, ca 140 x ...
Estimate: 1 800 SEK
1 day left, 2018-10-24, 20:49
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGEL med konsolbord, nyrokoko, 1800-talets slut, bemålad ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2018-10-25, 12:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
SPEGEL, 1800-tal, empire, bronserad, ca 114x46 cm
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2018-10-25, 18:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, omgivande ram i lackat trä, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2018-10-25, 21:05
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
584046
575666
583266
584231
SPEGEL, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2018-10-25, 21:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SPEGELLAMPETT, stockholmsabete i rokoko, dekor i papier ...
Estimate: 18 000 SEK
2 days left, 2018-10-25, 21:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 10 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Louis XVI-stil, förgylld, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 10:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
HALLSPEGEL, mahogny, 1900-tal, etikettmärkt Reprodux Bevan ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2018-10-26, 11:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
583339
584471
583291
584705
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, Jonas Frisk ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 11:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 200 SEK
SPEGEL, högklassigt stockholmsarbete i rokoko, skuren ...
Estimate: 20 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 12:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 11 000 SEK
SPEGELLAMPETT, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, för 3 ...
Estimate: 8 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 17:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, oval ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 17:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
583096
585061
584215
582411
SPEGEL, Louis XVI, sent 1700-tal, Frankrike, rak form med ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2018-10-26, 18:14
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, 1800-tal, rokokostio, skuren dekor, bronserad, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2018-10-27, 10:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
SPEGEL, 1700-tal, skuren dekor, rak form, genombrutet krön ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2018-10-27, 14:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
SPEGEL, empire, 1800-talets mitt, bronserad med svärtad ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2018-10-27, 18:30
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
 
584186
585176
582454
585335
SPEGEL, design Bernadotte & Björn för Aktuell Form AB, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2018-10-27, 18:46
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGELLAMPETT, rokokostil, 1900-tal, förgylld, skuren ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2018-10-27, 19:09
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, rokokostil, 1800-tal, förgylld, snidad dekor, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2018-10-27, 19:55
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1800-talets andra hälft, rokokostil, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2018-10-27, 20:35
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 700 SEK
 
585144
584038
583963
585708
SPEGEL, senempire, 1800-talets andra hälft, Östergötland, ...
Estimate: 4 000 SEK
4 days left, 2018-10-27, 21:24
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 1 500 SEK
VÄGGSPEGEL, 1900-tal, s k solspegel, bronsera trä, diameter ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2018-10-27, 21:25
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
SPEGELLAMPETTER, 1 par, 1900-talets senare del, gustaviansk ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2018-10-30, 10:09
Magasin 5, Stockholm
 
VÄGGSPEGEL, senempire, 1800-talets andra hälft, bronserad ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2018-10-30, 14:16
Magasin 5, Stockholm
 
 
584603
585452
SPEGEL, 1950/60-tal, furu, AB Glas och Trä, Hovmantorp, ...
Estimate: 1 200 SEK
7 days left, 2018-10-30, 17:05
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL med konsol, rokokostil, konsol med lös stensskiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
7 days left, 2018-10-30, 21:26
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK