Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (70)

 
682755
692009
691551
691592
SPEGEL, 1900-talets första hälft, mahogny, svängt krön
Estimate: 800 SEK
7 hours 25 minutes left, 2019-10-20, 10:04
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1900-tal, rokokostil, förgylld, 98x45 cm
Estimate: 1 500 SEK
10 hours 29 minutes left, 2019-10-20, 13:08
Magasin 5, Stockholm
Bid: 850 SEK
SPEGEL med KONSOLBORD, omkring 1900, Karl-Johanstil, ...
Estimate: 2 500 SEK
10 hours 47 minutes left, 2019-10-20, 13:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SPEGEL, 1900-talet första hälft, Karl Johan-stil, fanérad ...
Estimate: 1 500 SEK
16 hours 26 minutes left, 2019-10-20, 19:05
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
 
683483
689549
691379
691243
SPEGEL, 1900-tal, märkt G Boiardt, ca 105x48 cm
Estimate: 800 SEK
16 hours 39 minutes left, 2019-10-20, 19:18
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 500 SEK
SPEGEL, 1800-talets andra hälft, rokokostil, ...
Estimate: 3 000 SEK
19 hours 4 minutes left, 2019-10-20, 21:43
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL, 1800-talets mitt, rokoko, krön med fågel samt, mått ...
Estimate: 1 200 SEK
1 day left, 2019-10-21, 12:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL för vägg, 1960-tal, stomme i teak, utdragbar låda, ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2019-10-21, 12:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
691382
692072
691375
692001
SPEGEL, 1920-tal, art déco, AB Svenska Guldlistfabriken, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-10-21, 14:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt/andra hälft, furu, ram delvis ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-10-21, 15:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets senare hälft, blandstil, snidad träram, ...
Estimate: 1 500 SEK
1 day left, 2019-10-21, 19:52
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
VÄGGSPEGEL, 1700-tal, gustaviansk, a tergo med spår av ...
Estimate: 4 000 SEK
1 day left, 2019-10-21, 20:02
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
 
692084
691232
692486
691674
SPEGEL, Karl Johan, pyramidmahogny, höjd 152x82 cm
Estimate: 2 500 SEK
1 day left, 2019-10-21, 20:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 700 SEK
SPEGEL, 1950/60-tal, flerdelat glas med fasettslipade ...
Estimate: 1 000 SEK
1 day left, 2019-10-21, 20:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
IKEA, spegel, "Meunier", Ikeas 1700-talssserie, gustaviansk ...
Estimate: 8 000 SEK
1 day left, 2019-10-21, 21:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 000 SEK
SPEGEL, mahogny med tryckt dekor av ekblad, 1950/60-tal, ...
Estimate: 2 500 SEK
2 days left, 2019-10-22, 10:08
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
692639
692827
693224
693546
ERIK HÖGLUND, spegel samt bordslampa, kolorerat trä, ...
Estimate: 3 000 SEK
2 days left, 2019-10-22, 12:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL med konsol, 1900-talets mitt, krön upptill, bukiga ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2019-10-22, 15:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, Karl-Johan, pastellage dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-10-23, 10:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram av flätad rotting, ca 80x65 cm
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-10-23, 15:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
693503
693052
693090
692716
VÄGGSPEGEL 1900-andra hälft, rund med mässingkant, ...
Estimate: 1 000 SEK
3 days left, 2019-10-23, 15:26
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
ESTRID ERICSSON, spegel, modell 2492, tenn, 1900-talets ...
Estimate: 20 000 SEK
3 days left, 2019-10-23, 19:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 6 800 SEK
SPEGELLAMPETTER, "Regnaholm", 1 par, Ikeas 1700-talsserie, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2019-10-24, 13:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, 1960/70-tal, furu, diameter ca 43 cm
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2019-10-24, 20:22
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
692696
692911
692978
694004
SPEGEL, 1900-tal, ramen klädd i blå textil, 65x65 cm
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2019-10-24, 21:33
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, omkring 1900, venetiansk stil, etsat samt slipad ...
Estimate: 8 000 SEK
5 days left, 2019-10-25, 11:42
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram i teak, mått ca 122x38
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-10-25, 18:04
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, 1800-tal, empire, förgylld och bronserad, dekor i ...
Estimate: 4 000 SEK
5 days left, 2019-10-25, 20:03
Magasin 5, Stockholm
 
 
681095
682220
680323
683352
SPEGLAR, 1 par, 1800-talets andra hälft, senempire, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-10-26, 10:04
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
VÄGGSPEGEL, 1800-talets första hälft, svensk empire, ...
Estimate: 1 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 10:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, förgylld och bronserad, delvis ...
Estimate: 3 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 10:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, fanérad i ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 10:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
682408
682052
683184
680864
SPEGEL, 1800-talets första hälft, Karl Johan, delvis ...
Estimate: 1 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 11:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, 1900-tal, England, fanérad i mahogny, skuren dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-10-26, 11:53
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, stämplad J W ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:03
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
VÄGGSPEGEL, Danmark, Louis XVI, mahogny, delvis förgylld, ...
Estimate: 2 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:13
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
 
683171
683834
683164
680378
SPEGEL, 1800-tal, bemålad, dekor av blommor, ca 152x66 ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i empire, otydlig hallstämpel, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
SPEGEL, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete signerat ...
Estimate: 6 000 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:33
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 400 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, venetiansk stil, ...
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-10-26, 12:54
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK