Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Mirrors (31)

 
615490
617139
617606
613592
SPEGEL, med ram av betsad rotting, 1940-/50-tal, ca 78 x 63 ...
Estimate: 1 200 SEK
2 hours 37 minutes left, 2019-02-23, 10:14
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 350 SEK
SPEGEL, stockholmsarbete i rokoko, skuren dekor, förgylld, ...
Estimate: 25 000 SEK
5 hours 43 minutes left, 2019-02-23, 13:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 8 200 SEK
SPEGEL, georgiansk stil, England, 1800-tal, profilerad ram ...
Estimate: 2 000 SEK
8 hours 27 minutes left, 2019-02-23, 16:04
Baltzarsgatan 6, Malmoe
Bid: 1 000 SEK
SPEGEL, empire, förgylld samt bemålad i svart, ca 163x66 cm
Estimate: 5 000 SEK
11 hours 29 minutes left, 2019-02-23, 19:06
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 3 000 SEK
 
616633
617915
617881
617507
SPEGEL, gustaviansk stl, 1900-tal, förgylld, delvis skuren ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2019-02-25, 20:00
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
BORDSSPEGEL, 1800-talets slut, nyrokoko, skuren dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-02-26, 10:06
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, samtida, venetiansk stil, fasettslipat glas, höjd ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-02-26, 10:12
Magasin 5, Stockholm
 
SPEGEL, 1900-talets mitt, ram i ek, centralt rektangulärt, ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2019-02-26, 20:18
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
617508
617801
617510
614344
SPEGEL, 1950-tal, Markaryd, ram i ek, ca 123x38 cm
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-02-26, 20:56
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 750 SEK
SPEGEL, förgylld, 1800-talets första hälft, empire, krönet ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-02-26, 21:12
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, ram i ek, ca 117x81 cm
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-02-26, 21:56
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets början, upptill med ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2019-02-27, 10:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
 
618685
614098
614342
618440
JOSEF FRANK, spegel, Svenskt Tenn, formgiven på 1930-talet, ...
Estimate: 1 500 SEK
4 days left, 2019-02-27, 13:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 100 SEK
ANYA SEBTON & EVA LILJA LÖWENHIELM, "Otto", spegel, ...
Estimate: 4 000 SEK
4 days left, 2019-02-27, 16:34
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
SPEGEL, gustaviansk stil, 1900-talets början, förgylld, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2019-02-27, 19:49
Magasin 5, Stockholm
Bid: 450 SEK
SPEGEL, 1900-talets andra hälft, tredelad med fasettslipad ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-02-28, 10:21
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
619013
618427
618203
619009
PIGTITTARE på benställning, 1800-talets slut, fanerad med ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-02-28, 11:19
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 350 SEK
FRÖSEKE, Nybrofabriken, speglar, 2 snarlika, 1900-talets ...
Estimate: 1 200 SEK
5 days left, 2019-02-28, 13:05
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
SPEGEL, Ivar Ålenius Björk, Ystad Metall, 1900-talets ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-02-28, 14:21
Makadamgatan 11, Helsingborg
Bid: 300 SEK
SPEGELLAMPETT, 1900-talets första hälft, ljusarmar i ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2019-02-28, 18:09
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
 
619146
619436
619852
619603
SPEGEL, 1800-talets första hälft, empire, skuren och ...
Estimate: 4 000 SEK
5 days left, 2019-02-28, 20:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
SPEGEL, 1800-tal, sannolikt Italien, rokokostil, förgylld ...
Estimate: 3 000 SEK
6 days left, 2019-03-01, 11:28
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 500 SEK
SPEGEL, 1900-talets mitt, med 2 ljusarmar, vitmålat smide, ...
Estimate: 1 800 SEK
6 days left, 2019-03-01, 14:06
Baltzarsgatan 6, Malmoe
 
SPEGEL, 1700-talets mitt, senbarock, skuren och förgylld ...
Estimate: 15 000 SEK
6 days left, 2019-03-01, 15:46
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
 
619843
619532
619795
619840
SPEGEL, 1960-tal, teak, storlek ca 97x45 cm
Estimate: 1 500 SEK
6 days left, 2019-03-01, 19:31
Baltzarsgatan 6, Malmoe
 
SPEGEL, sengustaviansk, 1700-talets slut, skuren i trä och ...
Estimate: 6 000 SEK
6 days left, 2019-03-01, 19:58
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 650 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, träskuren dekor, bronserad, över- ...
Estimate: 2 500 SEK
7 days left, 2019-03-02, 14:30
Magasin 5, Stockholm
 
AKSEL KJERSGAARD, hallmöbel, Danmark, stomme i ek, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 days left, 2019-03-02, 16:30
Magasin 5, Stockholm
 
 
620079
619501
619363
SPEGEL, 1800-talets slut, förgylld, dekor i pastellage, ...
Estimate: 3 000 SEK
7 days left, 2019-03-02, 20:10
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
SPEGEL, 1800-talets slut, nyrokoko, valnöt, skuren dekor, ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2019-03-02, 20:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
SPGEL, SPEGELLAMPETTER 1 par, gustaviansk stil, 1900-talets ...
Estimate: 1 500 SEK
7 days left, 2019-03-02, 21:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK