Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Weapons/Medals (10)

 
879304
879309
880030
882648
BAJONETTER, 1 par, Argentina, M/1891, för Armén, bladen ...
Estimate: 1 500 SEK
6 hours 36 minutes left, 2021-02-26, 10:52
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 1 200 SEK
BLANKVAPEN, 6 st, 1900-tal, 3 av dem märkta "Made in ...
Estimate: 1 500 SEK
13 hours 28 minutes left, 2021-02-26, 17:44
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 1 200 SEK
RYGGPLÅT, 1800-tal, mässing, nitar i stål, dekor av ...
Estimate: 5 000 SEK
2 days left, 2021-02-28, 11:20
Nybrogatan 32, Stockholm
Bid: 3 600 SEK
YATAGAN, 1800-tal, turkisk, kavel i horn, beslag i mässing, ...
Estimate: 1 000 SEK
2 days left, 2021-02-28, 14:06
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
881311
881003
882148
882145
ÄMBETSAMANNAVÄRJOR 2 st, total längd ca 87-90 cm
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2021-03-01, 17:02
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
MEDALJ, 18 k guld, Kungliga Patriotiska Sällskapet, Gustaf ...
Estimate: 9 000 SEK
3 days left, 2021-03-01, 21:40
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 4 400 SEK
STICKERT, Spanien, flygvapnet, kllinga märkt 'Aviacion ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2021-03-02, 12:15
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
 
STICKERT, Brasilien, flygvapnet, delvis förgylld mässing, ...
Estimate: 3 000 SEK
4 days left, 2021-03-02, 17:03
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 1 700 SEK
 
882697
882996
JAMBIYA, sekelskiftet 1800/1900, persisk, fäste och balja i ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2021-03-03, 13:08
Magasin 5, Stockholm
 
BAJONETTER, 2 st, norska, med läder- respektive stålbalja
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2021-03-03, 13:50
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online