Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Weapons/Medals (8)

 
790357
792151
793192
793752
SLAGLÅSGEVÄR, (3), 1800-tal, med två kruthorn samt ...
Estimate: 1 500 SEK
2 days left, 2020-07-11, 10:10
Slakthusgatan 22, Stockholm
 
KRISDOLKAR (8)samt dekorationsdolkar, 1800- och 1900-tal, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2020-07-12, 16:42
Slakthusgatan 22, Stockholm
Bid: 300 SEK
KNIV Kongo, Mangbetu, 1800-tal, kavel i metall och trä, ...
Estimate: 2 000 SEK
4 days left, 2020-07-13, 19:06
Garnisonsgatan 16, Helsingborg
Bid: 300 SEK
FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, 1800-tal, Balkan/Osmanska riket, ...
Estimate: 4 000 SEK
5 days left, 2020-07-14, 10:00
Magasin 5, Stockholm
 
 
793928
793592
793634
793769
KARTUSCHLÅDA, svensk, för officer vid Karlsborgs ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-07-14, 15:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 600 SEK
LUFTGEVÄR, Gamo CF-16, Spanien, 1900-talets andra hälft, ...
Estimate: 2 000 SEK
5 days left, 2020-07-14, 17:02
Linnégatan 21, Norrköping
Bid: 300 SEK
FLINTLÅSGEVÄR, svenskt, m/1815, otydlig kolvmärkning, längd ...
Estimate: 5 000 SEK
5 days left, 2020-07-14, 18:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
JAMBIYA, sekelskiftet 1800/1900, försilvrad mässing, grepp ...
Estimate: 1 500 SEK
5 days left, 2020-07-14, 20:22
Magasin 5, Stockholm
 
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK