Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 

Auctions Weapons/Medals (170)

 
647565
647239
647680
642193
VÄRJOR, 2 st., dekorativa, 1900-tal, fästen med förgyllning ...
Estimate: 2 000 SEK
19 hours 37 minutes left, 2019-05-24, 18:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
FLOTTANS BÄLTE FÖR SABLAR, m/1878, 2 st, svart läder, ...
Estimate: 1 500 SEK
21 hours 22 minutes left, 2019-05-24, 20:05
Baltzarsgatan 6, Malmoe
 
TANTO, kniv, 1900-talets första hälft, Japan, skuren i ben, ...
Estimate: 1 500 SEK
22 hours 34 minutes left, 2019-05-24, 21:17
Geijersgatan 14, Gothenburg
Bid: 300 SEK
UNIFORMSPLANSCHER. MANKELL, JULIUS. Anteckningar rörande ...
Estimate: 4 000 SEK
2 days left, 2019-05-25, 10:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
648035
631675
631495
631682
SKÖLD, läder, Ethiopien, Amhara, omkring 1900, diameter ...
Estimate: 2 000 SEK
2 days left, 2019-05-25, 19:54
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 300 SEK
FÄLLKNIVAR, 4 st, Winchester, 1924/87, (ben), 2581/88 ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:13
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
FÄLLKNIVAR, 9 st, benskaft, bl.a. Frost cutlery, Gerber, ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:14
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
FÄLLKNIVAR, 3 st, Winchester, 1924/87, 2904/87, 3995/91, ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:15
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
631704
640362
631697
632262
FÄLLKNIVAR, 4 st, Gerber, mässing och träskaft, 9-13 cm
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:16
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
FÄLLKNIVAR, 3 st, Buck 110x, benskaft, Buck 110v med ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:17
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
FÄLLKNIVAR, 4 st, Camillus CC-1, CC-3 (2st), American ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:18
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
FÄLLKNIVAR, 13 st, bl.a. ståletsat, längd 5,5-9cm
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:19
Magasin 5, Stockholm
 
 
631712
639354
639358
639356
FÄLLKNIVAR, 4 st, Winchester2935S/91 (horn), 4935P/92 ...
Estimate: 1 200 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:20
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
ANDERS SUNNA, helhornskniv, signerad med hela namnet, längd ...
Estimate: 4 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:22
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 200 SEK
OLLE LUNDMARK, miniatyrkniv, monogramsignerad OL, längd 8,5 ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:23
Magasin 5, Stockholm
Bid: 750 SEK
OLLE LUNDMARK, kniv, inläggningar i tenn, monogramsignerad ...
Estimate: 8 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:24
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 000 SEK
 
639355
639357
639352
639361
TORSTEN FANKKI, kniv, monogramsignerad TF, längd 21 cm
Estimate: 7 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:27
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
TORSTEN FANKKI, tändsticksfodral, monogramsignerad TF, höjd ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:28
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
TORSTEN FANKKI, kvinnokniv, monogramsignerad TF, längd 17cm
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:29
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 600 SEK
TORSTEN FANKKI, kniv, monogramsignerad TF, längd 24,5 cm
Estimate: 7 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:30
Magasin 5, Stockholm
Bid: 5 400 SEK
 
642270
639359
640367
617477
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, knivar, 2 st, graverat renhorn och ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:31
Magasin 5, Stockholm
Bid: 700 SEK
NILS PARTAPUOLI, kniv, monogramsignerad NP, 26cm
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:32
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 600 SEK
LARS PIRAK, kniv, signerad Lars Pirak samt monogram, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:34
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
KRUTHORN, 1700-talets början, formpressat kohorn, botten ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:35
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
 
639710
639720
645459
641844
KRUTHORN, 1700-tal, pressat kohorn, skuren dekor med motiv ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:36
Magasin 5, Stockholm
Bid: 400 SEK
KARTUSCHLÅDA, m/1859 för officer vid Wendes ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:37
Magasin 5, Stockholm
Bid: 500 SEK
KARTUSCHLÅDA, svensk, m/1893 för officer vid Norrlands ...
Estimate: 1 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:38
Magasin 5, Stockholm
Bid: 350 SEK
HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:39
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 000 SEK
 
641840
640576
644531
631523
HJÄLM, svensk, 1800-tal, för kustridare, hjälmklocka av ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:40
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 500 SEK
KATZBALGER, sekelskiftet 1800/1900, sannolikt Tyskland, i ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:41
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
BAJONETT, dansk, m/1867-93, klingan märkt Weyerberg, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:42
Magasin 5, Stockholm
Bid: 300 SEK
ORDENSVÄRJA, 1900-talets första hälft, korsformat fäste i ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:43
Magasin 5, Stockholm
Bid: 800 SEK
 
642279
644225
644543
641849
SLAGLÅSPISTOL, dubbelpipig, ändrad från flintlås, ...
Estimate: 5 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:44
Magasin 5, Stockholm
Bid: 3 400 SEK
FLINTLÅSPISTOL, svensk, räfflad pipa med oktagonalt ...
Estimate: 10 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:45
Magasin 5, Stockholm
Bid: 4 200 SEK
HARNESK, svenskt, närmast likt 1683
Estimate: 8 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:46
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 900 SEK
ÄNTERPIK, svensk, m/1846, järnskodd stång med parerskiva, ...
Estimate: 2 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:47
Magasin 5, Stockholm
Bid: 550 SEK
 
646699
646713
607100
644539
BARDISAN, svensk,1700-tal, med smedstämpel, brunmålad stång ...
Estimate: 2 500 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:48
Magasin 5, Stockholm
Bid: 1 700 SEK
HILLEBARD, svensk, kallad m/1697, järnsskodd stång, ...
Estimate: 3 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:49
Magasin 5, Stockholm
Bid: 650 SEK
HARNESK, svenskt, 1685, provskjutet, smedstämpel under ...
Estimate: 20 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:50
Magasin 5, Stockholm
Bid: 18 000 SEK
HARNESK, 1600-talets andra hälft, fästnitar för remmar, ...
Estimate: 6 000 SEK
3 days left, 2019-05-26, 19:51
Magasin 5, Stockholm
Bid: 2 000 SEK
 
 
 
Showroom:
Lots per page: 
Sort by: 
Page: 
Previous | Next
 
Stockholms Auktionsverk Online
För att använda webbplatsen måste du godkänna att vi använder cookies.
 



OK